رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: اعتبارات خوداشتغالی سبزوار نسبت به سال گذشته به یک‌سوم تقلیل یافته است.

مرضیه کسرایی در گفت‌وگو با بصیر سبزوار بابیان اینکه در سال گذشته ۴میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان این اداره اعطاشده است اظهار داشت : این رقم در سال جاری به یک سوم کاهش پیداکرده است.

 

وی با اشاره به اقدامات این اداره درراستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل برای مددجویان ادامه داد: بالغ‌بر ۲۰۰نفر از مددجویان این نهاد در سال جاری موفق به دریافت وام‌های خوداشتغالی درزمینهٔ های مختلف شده‌اند.

 

کسرایی بابیان اینکه توجه به ایجاد بستر مناسب شغلی برای بهبودیافتگان از دام اعتیاد از اولویت‌های اداره است تصریح کرد: ۵درصد از اعتبارات تسهیلات به این افراد اختصاص‌یافته است.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار به مقوله تأمین مسکن معلولین اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون با استفاده از تسهیلات بلاعوض و آورده مددجویان تاکنون سه واحد تحویل‌شده است.

 

وی ادامه داد : در ابتدای امر سهمیه سبزوار برای مسکن معلولین در روستاها ۵۴ واحد بود که خوشبختانه این محدودیت در خصوص مسکن معلولین روستای اعمال نخواهد شد هیچ سقفی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

 

کسرایی به ایجاد گروه‌های مالی خرد در روستاها اشاره کرد و افزود: در این گروه‌ها با ایجاد صندوق‌های خودیاری اقدام به پرداخت وام‌های ضروری با ضمانت‌های زنجیری می‌شود.

 

انتهای پیام/