رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از برگزاری همایش حکیم سبزوار معروف به حاج ملا هادی سبزواری در این دانشگاه خبر داد.

به گزراش بصیر سبزوار، محمد جواد حدادنیا در نشست خبری این نکوداشت اظهارداشت: همزمان با هشت اسفند ماه روز بزرگداشت تقویمی حکیم سبزوار  این همایش با حضور بزرگترین شخصیت های علمی کشوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش با محوریت دانشگاه شهرداری و شورای شهر برگزار خواهدشد تاکید کرد: دانشگاه حکیم در سال های قبل نقشی در برگزار مراسم این روز نداشته و امسال همکاری دانشگاه شهرداری و شورای شهر نوید برگزاری مناسب این همایش در سطح ملی را می دهد.

حدادنیا با بیان اینکه حکیم سبزواری در بین اندیشمندان و فلاسفه از درجه ورتبه بالایی برخوردار است تصریح کرد : یکی از اهداف برگزاری این همایش معرفی شخصیت والای حکیم سبزواری به عامه مردم و همشهریان است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: برگزاری شب شعر با حضور شاعران و عامه مردم از جمله برنامه های تدارک دیده برای معرفی چهره ادبی این فیلسوف بزرگ است.

وی همچنین با اشاره به موضوع تحویل گرفتن مقبره حاج ملا هادی از میراث و برگزاری کرسی های حکیم شناسی و فلسفه در این مکان عنوان کرد: مقدمات کار فراهم شده و امیدواریم در روز همایش این مهم انجام شود.

وی همچنین از رونمایی تمبر حکیم ملا هادی سبزوار در روز همایش خبر داد و ادامه داد: این تمبر نقاشی چهره حکیم سبزواری اثر استاد ماستیانی هنرمند سبزواری است.

 

انتهای پیام/