رئیس نظام پزشکی سبزوار گفت: سبزوار دارای بیشترین تعداد پزشک بعد از مشهد در کل خراسان بزرگ است.

محمود فاضل در گفت‌وگو با بصیر سبزوار بابیان اینکه  سرانه پزشکان در سبزوار در حد مطلوبی است اظهار داشت: سبزوار دارای بیشترین تعداد پزشک بعد از مشهد در جغرافیای خراسان بزرگ است.

 

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور: بابیان اینکه متأسفانه تعداد تخت‌های بیمارستانی در سبزوار هنوز به حد مطلوب نرسیده است تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی به دنبال افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی تا رسیدن به حد مطلوب است.

 

فاضل در پاسخ به سؤالی مبنی بر ویزیت چند بیمار همزمان توسط برخی پزشکان عنوان کرد: گرچه این عمل با استاندارها موردقبول نیست و بیماران باید یک‌به‌یک مورد معاینه قرار گیرند اما در بعضی رشته‌ها به علت حجم بالای بیمار با  تعهد پزشک مبنی بر پیشگیری از هرگونه خطای پزشکی این عمل انجام می‌شود.

 

رئیس نظام پزشکی سبزوار بابیان اینکه سبزوار به علت قرار گرفتن در حاشیه یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور و سومین جاده پرخطر نیاز مبرم به پزشکان مغز و اعصاب را احساس می‌کند عنوان کرد: شهروندان نیازمند به پزشک متخصص مغز و اعصاب همچنین تصادفات ایجادشده در این جاده‌ها سبب افزایش تعداد بیماران نیازمند به متخصصین در رشته می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص رسیدگی به شکایات پزشکی در سبزوار ادامه داد: هیئتی ۱۱نفر مشتمل بر پزشکان در رشته‌های مختلف و مسئول رسیدگی شکایات بیماران هستند.

 

انتهای پیام/