سومین نمایشگاه توانمندی های رسانه سبزوار از روز دوشنبه با 14 غرفه در حالی آغاز به کار کرد که تا آخرین ساعات آماده سازی، امکان لغو این نمایشگاه وجود داشت و بعد از گذشت ۴ روز همچنان دچار حاشیه‌های زیادی است.

به گزارش بصیر سبزوار،ریاست جدید اداره ارشاد سبزوار که سعی دارد کم کاری خود در حوزه های مختلف و عدم توانایی اداره زیرمجموعه خود را با کارهای نمایشی پنهان کند، در این دوره نمایشگاه یادش افتاده که وظیفه نظارتی هم در حوزه رسانه‌ها هم دارد. اینکه چرا ایشان در اداره ای که مستقیماً زیرنظر خودشان یست این وظیفه را انجام نمی دهند و بی قانونی بخش های زیادی از فعالیت های رسانه ای را فراگرفته، سوالاتی است که هنوز جواب مناسبی در این باره نداده است.

با فشار مستقیم فرمانداری و اداره ارشاد، شهرداری و شورای شهر مجبور به پذیرش نظارت اداره ارشاد بر نحوه ثبت نام های این دوره نمایشگاه شدند. نظارتی که البته فقط به جهت حذف رسانه های مخالف فرمانداری بود.

طبق قوانین ارائه شده و روال همیشگی نمایشگاه فقط رسانه های محلی حق حضور در این نمایشگاه را داشتند اما نشریه نویدآوران متعلق به رمضانعلی سبحانی موفق به دریافت یک غرفه جداگانه شد.

همچنین سایت خبری سبزوارنیوز که پس از فروش چندمیلیونی امتیاز آن به یکی از عکاسان نزدیک به سبحانی، روزگار بدی را سپری می کرد بدون هیچ مجوزی و تنها به دلیل دستور فرمانداری و اداره ارشاد در این نمایشگاه حضور پیدا کرده است.

از همه عجیب تر اما حضور یک فرد به عنوان رادیو سبزوار در این نمایشگاه است. رادیو سبزوار که هیچ گونه وجود خارجی ندارد توانسته با استفاده از همین امور غیبی در کنار سبزوارنیوز فعالیت کند. طبق روال سنوات گذشته، غرفه های رادیویی باید در اختیار تمامی گروه ها قرار می گرفت اما با گذشت ۳ روز از نمایشگاه ثابت شده که این رادیو انحصاراً در اختیار سبزوارنیوز خواهد بود تا بلکه بتواند با سروصدا و هزینه های مختلف، این سایت ورشکسته را نجات دهند.

 

اگرچه به شورای شهر و شهرداری نمی شود بیش از این خرده گرفت که چرا در برابر زیاده خواهی های فرماندار و تیم رسانه ای سبحانی مقاومت نکرده اند اما این سوال مطرح است که چرا رئیس اداره ارشاد حتی در همین نمایشگاه هم از رودر رو شدن مستقیم با خبرنگاران و تشکیل یک نشست خبری ساده و البته بدون سانسور گریزان است. حال که همه ابزار به صورت انحصاری در اختیار ایشان است؟؟؟؟

 

انتهای پیام/