مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: 16 هزار تن گندم تولیدی کشاورزان خریداری‌شده است.

منصور برغمدی در گفت‌وگو با بصیر سبزوار بابیان اینکه در سال زراعی جاری بیش از ۲۲هزار تن گندم در سبزوار برداشت شده است اظهار داشت: از این مقدار ۱۶هزار تن گندم توسط کشاورزان به سیلو تحویل‌شده است که این رقم برای سال گذشته ۱۱هزار تن ثبت‌شده است.

 

وی با اشاره به تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده برای هر کیلو ۱۳۰۰تومان تصریح کرد: خرید گندم باقیمت مصوب سبب افزایش رغبت کشاورزان برای کشت این محصول استراتژیک می‌شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار بابیان اینکه سبزوار برابر تعهدات ابلاغی از استان در حوزه گوشت مرغ ۱۶درصد بیشتر از تعهد تولید داشته است ادامه داد: در تولید گوشت قرمز نیز تاکنون ۹۶درصد از تعهد اعلامی شده از سوی استان به اجرا درآمده است.

 

برغمدی همچنین با اشاره به تولید ۳هزار تن ماهی پرورشی در سبزوار عنوان کرد: این رقم در پایان سال ۹۳برابر با ۱۶۰۰تن بوده است که رشدی نزدیک به ۹۵درصد را تجربه می‌کند.

 

وی در ادامه بابیان اینکه تاکنون ۸ هزار هکتار از ارضی زراعی و باغی به سیستم انتقال آب با لوله مجهز شده‌اند ادامه داد: بیش از ۳۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و ۱۹هزار هکتار از اراضی باغی نیازمند اجرای طرح‌های لوله‌کشی و انتقال آب می‌باشند.

 

برغمدی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه‌ی تولید پنیر در سبزوار بیان داشت: ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه تولیدات لبنی یکی از بزرگ‌ترین نیازهای شهرستان است.

 

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار ادامه داد: با راه‌اندازی این کارخانه حدود یک‌سوم از شیر تولیدی در شهرستان در آن تبدیل به پنیر خواهد شد.