رئیس مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از استقرار اتوبوس اورژانس در محورهای مواصلاتی سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،علی شریفان در نشست خبری با اشاره به افزایش حجم تردد مسافرین در ایام نوروز در محورهای مواصلاتی شهرستان و قرار گرفتن سبزوار در مسیر زائرین علی ابن موسی الرضا اظهارداشت: متاسفانه برخی از اوقات تصادفات به وجود آمده دارای جندین مصدوم هستند که یک آمبولانس تنها قادر به حمل دو مصدوم همزمان را دارد.

 

وی با بیان اینکه اتوبوس اورژانس دارای ۱۵تخت بستری با تجهیزات کامل را دارد بیان کرد: استقرار این اتوبوس در هنگام بروز تصادف با تعداد مصدوم بالا نقش مثبتی در نجات جان هموطنان خواهد داشت.

 

رئیس مرکز فوریتهای اورزانس سبزوار همچنین به استقرار دو پایگاه موقت در محل پلیس راه و پارک بهمن اشاره کرد و افزود: در ایام نوروز با توجه به افزایش ترددها از توان دانشجویان نیز در این مدت استفاده خواهد شد.

 

شریفان همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ایستگاه شهری و روستایی با ۲۹امبولانس به صورت ۲۴ساعته با مرکز در ارتباط هستند ادامه داد: خوشبختانه پوشش کامل اورژانس در جاده ها و شهر فراهم شده است.

 

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی سبزوار با اشاره به حضور اورژانس هوایی در سبزوار ادامه داد: خوشبختانه این مسیر تردد زائرین از تهران تا مشهد به واسطه استقرار پایگاه هوایی در شاهرود سبزوار و مشهد و استعداد تهران این مسیر به صورت کامل تحت پوشش اورژانس هوایی قرار دارد.

 

انتهای پیام/