از قدیم گفته بودند: «در دروازه رو می شه بست ولی در دهن مردم رو نمی شه بست» ولی این طرح دوفوریتی نشان داد که اگر در دروازه را نشود بست، دهان مردم را به خوبی می توان بست!

در هفته گذشته، یکی از نمایندگان محترم مجلس بالاخره از چالش مانکن درآمد و یک طرح دوفوریتی به مجلس ارائه داد که اگر فردی در مجلسی از مسئولی سوالی بپرسد، به ۲ سال زندان محکوم شود! خیلی خوشحالیم که بعد از این همه سکوت، طرحی چنین پرمغز و پر فکر به مجلس ارائه شده است! اصلاً چه معنی دارد که مسئولی پاسخگو باشد و بیاید به سوال های خبرنگاران جواب بدهد؟ مثلاً فرماندار محترم سبزوار بعد از ۹۰۰ روز نشست خبری گذاشت و خبرنگاری از مشکل روشنایی جلوی منزلش سوال پرسید! اصلاً در همین جاست که آدم به بی ارزش بودن سوال پی می برد! از قدیم گفته بودند: «در دروازه رو می شه بست ولی در دهن مردم رو نمی شه بست» ولی این طرح دوفوریتی نشان داد که اگر در دروازه را نشود بست، دهان مردم را به خوبی می توان بست!

این طرح به قدری خوب و جامع است که موارد زیر پیشنهاد می گردد تا هر کسی نخود هر آش نشود و سوال بی مورد یا باموردی نپرسد:

۱-حافظ در شعری گفته است: «مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس» به علت سوال نا به جای حافظ و تشویش اذهان عمومی، باید به جای تفال زدن به دیوان حافظ، روح ایشان را احضار و به ۲ سال زندان محکوم کرد.

۲-فرهنگستان هنر و ادب فارسی موظف است که ضرب المثل «پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است» را به صورت «پرسیدن عیب نیست، پرسیدن جرم است» تغییر دهد.

۳-هیچ خبرنگاری حق ندارد که از مسئولین سوالاتی مثل قیمت گوجه، هلو، گلابی را بپرسد. ضمنا اگر خبرنگاری به روح اعتقاد دارد، بهتر است از روح برجام هم سوالی نپرسد.

۴-هیچ معلمی حق ندارد که از بچه های مسئولین سوالی بپرسد. در صورت ارتکاب چنین جرمی، شاگردان حق دارند که معلم خود را با شلنگ، خط کش بزنند و یا مداد در لای انگشتانش فرو کنند.

۵-شخصیت عزیزم ببخشید به دلیل سوالات مکرری که در مجموعه کلاه قرمزی می پرسد، باید از مجموعه حذف شود.

۶- احسان علیخانی فقط حق این را دارد که جلوی سوژه هایش بغض کند و هیچ سوالی را نباید بپرسد.

۷-هیچ عاقدی حق ندارد که از عروس ها بپرسد آیا وکیلم؟ وکیل یعنی فقط نماینده مجلس. والسلام!

۸-نکیر و منکر حق هیچ گونه سوال پرسیدنی ندارند وگرنه به علت تشویش اذهان عمومی به ۲ سال عذاب قبر محکوم می شوند!