امام‌جمعه سبزوار گفت: آشتی باکسانی که اصل نظام جمهوری اسلامی را در سال 88 هدف گرفتند معنا ندارد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سبزوار بابیان اینکه متأسفانه برخی در روز عاشورا سال۸۸ با قساوت قلب حرمت روز عاشورا را شکستند اظهار داشت: این افراد با مطرح کردن طرح آشتی ملی سعی در منحرف کردن افکار جامعه از اولویت‌ها دارند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه آشتی باکسانی که نظام جمهوری اسلامی و ولایت را مورد هدف قراردادند معنایی ندارد تأکید کرد: مسئولین با دوری از حواشی به اولویت‌ها و گلایه‌های مردم بپردازند.

 

مقیسه به معضل بیکاری در جامعه اشاره کرد و افزود: مسئولین باید با برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی این مشکل اساسی جامعه را حل کنند.

 

امام‌جمعه سبزوار به ثروت انباشته‌شده در بانک‌ها اشاره کرد و افزود: اینکه این مقادیر پول در بانک‌ها انباشته‌شده است خود مانع بزرگی برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با اشاره به هفته‌های پایانی سال و آماده شدن مردم برای خرید مایحتاج شب عید تأکید کرد: در این ایام کاسبان رعایت انصاف را در دستور کار قرار داده و همچنین خانواده‌های دارای توان مالی از مستمندان و محرومان جامعه فراموش نکنند.

 

خطیب جمعه سبزوار در ادامه به تهدید شبکه‌های اجتماعی در بین جوانان اشاره کرد وبیان داشت: غرب از طریق شبکه‌های اجتماعی بنیان خانواده اسلامی را مورد هدف قرار داده است.

 

وی به هفته سلامت مردان نیز اشاره کرد و افزود: مردان باید با تغذیه سالم ،دوری از استرس‌های شغلی  و پرهیز از دخانیات سطح سلامت روانی و جسمی خود را ارتقا دهند .

 

انتهای پیام/