کیفیت اموزشی یکی از مهم‌ترین اهداف است که در مدارس کشور مورد اهمیت بوده حال این کیفیت مربوط به تمام ابعاد دانش آموزان می‌شود ازآنچه توسط معلمین و دبیران در ساعات آموزشی تدریس می‌شود و یا رفتاری که از مسئولان مدرسه سر می‌زند.

به گزارش بصیر سبزوار،چند روز گذشته با خبر شدیم دریکی از مدارس سبزوار دانش‌آموزانی که برای دریافت نمره به مدرسه مراجعه کرده اند با صحنه‌ای عجیب و شاید برای برخی فرصتی طلایی مواجه شدند.

برای برخی از دانش آموزان که نتوانسته بودند در برخی از دروس نمره قبولی را کسب کنند مسئوین این مدرسه فرصت طلایی را فراهم کرده اند که می‌توانند در ازای پرداخت مبلغ ۱۵۰هزار تومان ناقابل نمره قبولی دریافت کرده به پایه بالاتر رفته و همچنان به کسب علم بپردازند.

یکی از دانش آموزان این مدرسه  در گفت‌وگو با بصیر سبزوار شرح داستان را این گونه عنوان می‌کند: برای دریافت نمره به مدرسه مراجعه کردم که متاسفانه متوجه شدم نمره قبولی را کسب نکرده‌ام .

از دفتر دار مدرسه پرسیدم راهی برای نمره گرفتن هست یا نه ؟ دفتر دار گفت باید به دفتر مدیریت مراجعه کنید.

آنجا بود که متوجه شدم برای نمره امتحانات داخلی در ازای ۱۵۰هزار تومان می توانم نمره قبولی رو دریافت کنم البته این امکان برای من که درسم مشمول امتحان نهایی وجود نداشت  برا ی نمرات دروسی که به صورت داخلی برگزار می‌شدند گرفتند نمره به همین راحتی بود.

مدیر مدرسه: دانش آموزان به صورت داوطلبانه پول پرداخت می‌کنند!!

در راستای دریافت این گزارشات مردمی به صورت تلفنی با مدیر دبیرستان تماس گرفتیم و جویا کم و کیف موضوع شدیم.

بعد از مطرح کردن موضوع با مدیر مدرسه وی که درابتد از پاسخ دادن به صورت تلفنی امتناع کرد وبه بهانه عدم کیفیت صدا چند باری تلفن قطع شد این موضوع  را رد کرد و عنوان کرد : پرداختی دانش آموزان به صورت داوطلبانه انجام می‌گیرند.

مدیر مدرسه بدون توجه به سوالات بعدی خبرنگار تلفن را قطع کرد و حاضر به پاسخگویی نشد سوالاتی از این قبیل که آیا این پرداخت‌های داوطلبانه شامل چه موضوعاتی است و آیا برای دریافت نمره هم می‌توان پرداختی داوطلبانه داشت.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش‌وپرورش سبزوار در این خصوص و نحوه برخورد و نظارت‌ها گفت: مدارس به صورت کامل و سلسله مراتبی مود ارزیابی و نظارت قرار می‌گیرند.

حسن محرابی بابیان اینکه امیدواریم چنین مواردی در مدارس صورت نگرفته باشد تاکید کرد در بررسی‌های انجام‌شده هنوز به نکته‌ای نرسیدیم .

وی ادامه داد: دو بار درهفته مسائل مالی و ذی‌حسابی توسط کارشناس که از اداره دارایی در آموزش‌وپرورش حضور دارد بررسی و همچنین نیروهای حراست نیز نظارت کاملی برعملکرد کارکنان دارند.

انتهای پیام/