مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی گفت: هزار 940کلاس درس توسط خیرین در استان خراسان احداث و به بهره‌برداری شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، سید هدایت الله هاشمی نسب ظهر امروز در مراسم  بهره‌برداری از ۶طرح‌ آموزشی در سبزوار بابیان اینکه چهار هزار و ۱۸۴ کلاس در با زیربنای ۵۵۵ هزار مترمربع فضای آموزشی در سال جاری به سرانه استان افزوده‌شده است اظهار داشت: با فعال کردن بخش خیرین در استان خوشبختانه ۳۰درصد فضای ایجادشده به همت خیرین صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به بازسازی ۱۱هزار و ۶۷۰ کلاس درس در استان تصریح کرد: در حدود ۴۵ درصد مدارس خراسان رضوی طی سه سال اخیر مقاوم‌سازی شده است که عملیات بازسازی با اولویت  تراکم دانش آموزان در مناطق انتخاب خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی  اتفاقات به وجود آمده به علت عدم استفاده از دستگاه‌های گرمایشی نامناسب همچنان در ذهن‌ها باقی است و توجه به تجهیز کلاس‌های درس به دستگاه‌های استاندارد امری مهم است افزود:  در حال حاضر ۲۳ هزار کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد است که امیدواریم  تا پایان سال آینده این امر محقق شود.

 

مدیر آموزش‌وپرورش سبزوار در این مراسم بابیان اینکه ۶ طرح آموزشی، فرهنگی و ورزشی با هزینه ۱۵ میلیارد ریال در مناطق شهری و روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید اظهار داشت: آموزشگاه اوتیسم معصومه شهر سبزوار آموزشگاه ذاکری بخش روداب  آموزشگاه بنیاد برکت در روستای ایزی، آموزشگاه ابوالقاسم آبایی روستای ابارش، و سالن ورزشی پهلوان کمایی بخش روداب و آزمایشگاه موسسه مهر گیتی دبیرستان فرهیختگان سبزوار مجموع این طرح‌ها است.

 

حسن محرابی بیش از هزار و۲۰۰ مترمربع فضای آموزشی به آموزشگاه‌های شهرستان سبزوار افزوده خواهد شد تصریح کرد: بیش از ۵۲ هزار دانش‌آموز در ۵۲ هزار دانش‌آموز در ۲۸۷ مدرسه در شهرستان سبزوار مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/