فرمانده سپاه ناحیه سبزوار از اعطای بیش از یک میلیارد و 385 میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال جاری خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،سرهنگ پاسدار امین اله مظلوم در حاشیه بازدید از کارگاه‌ها و طرح‌های خوداشتغالی بسیجیان بابیان اینکه بیش از یک میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان وام در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به بسیجیان سبزوار اعطاشده است اظهار داشت: خوشبختانه سهمیه جذب شهرستان با اقدامات به‌موقع وتلاش بسیجیان به‌صورت صد درصد جذب و به‌کارگیری شده است.

 

وی همچنین در ادامه بازدیدها در دیدار با کارآفرین‌های نمونه درزمینهٔ خیاطی ،صنایع‌دستی و تولید لباس‌های ورزشی تصریح کرد: در این طرح‌ها با پرداخت بیش از ۴۸۰میلیون تومان وام ۳۶ نفر به‌صورت مستقیم و ۷۰۰نفر به‌صورت غیرمستقیم ایجادشده است.

 

وی بابیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند استفاده از تولید داخل است خاطرنشان کرد: باید با حمایت از تولید داخلی زمینه را برای اقتصاد مقاومتی و درنهایت رونق اقتصاد کشور فراهم کنیم.

 

مظلوم ادامه داد:بسته اقتصاد مقاومتی با تأکید بر اقتصاد بدون نفت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی  برای تولید داخلی و مردمی کردن اقتصاد، راهکار خوبی برای رفع مشکلات اقتصادی است که به‌واسطه آن مشکل تورم و اقتصاد را می‌توان برطرف  کرد.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار بیان داشت: در بخش اشتغال‌زایی طرح‌هایی نظیر پرورش دام سنگین، زنبورعسل، گیاهان دارویی، زعفران، قارچ، مرغ محلی، ماهی، بلدرچین، طرح ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی، در عرصه مشاغل خانگی طرح‌هایی نظیر خیاطی، قالیبافی و تولید ترشیجات و در بخش صنایع تبدیلی نیز طرح‌هایی نظیر صنایع تبدیلی خُرد و کوچک و دستگاه مکانیزه خشک‌کن میوه‌ در اولویت پرداخت تسهیلات هستند.

 

انتهای پیام