مدیرآموزش و پرورش سبزوار از برگزاری یادوراه شهید احمد نظیف به عنوان کوچکترین شهید دفاع مقدس در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسن محرابی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان ۲۲اسفند ماه روز تکریم از شهدا فرزندان و خانواده معظم انها یادواره شهید احمد نظیف برگزار خواهدشد اظهارداشت: این یادواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان و گرامی داشت یادو خاطره رشادت ها برگزار خواهد شد.

 

وی با تشریح برنام های این یادوراه افزود: این یادواره در دو روز و با حضور فرماندهان ارشد سپاه و مسئولین کشوری و معرفی اثرات برتر در حوزه شهید پژوهی و مقالات محوری در حوزه شهادت برگزار خواهدشد.

 

محرابی همچنین از رونمایی درسی با نام شهید احمد نظیف برای استفاده در کتاب کلاس چهارم خبر داد و افزود: این درس همزمان با برگزاری یادواره در سبزوار رونمایی خواهدشد.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه نام گذاری خیابان ها و میادین در شهرها نمادی از آرمان های یک کشور است ادامه داد: پیشنهاد نام گذاری خیابان و یا میدانی در شهر به نام شهید احمد نظیف به شهرداری سبزوار داده شده است.

 

دانش آموز شهید احمد نظیف در تاریخ ۳/۳/۱۳۵۰ در خانواده مذهبی وکشاورز در شهر گرگان چشم به جهان گشود که بعد از تولدش به استان خراسان رضوی شهر سبزوارمهاجرت نمودند.

 

این شهید والا مقام در تاریخ ۱۸/۵/۶۲ براثر اصابت تیر به گردن در ناحیه قلاویزان شهرستان مهران مجروح شد وپس از چند رو زتحمل درد ناشی از مجروحیت در تاریخ ۲۲/۵/۶۲  به دیدار حق شتافت وبه خیل شهیدان پیوس.

 

انتهای پیام/