رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: زمانی که کارخانه‌ها یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن هستند دیگر جایی برای رقبت نیست که تورم در پی آن افزایش داشته باشد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تک رقمی شدن تورم دروغ محض است بیان داشت: تورم پنهانی که در کشور وجود دارد باعث فشار بر زندگی مردم شده است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت مواد غذایی یکی از آیتم های اصلی در کاهش و افزایش تورم است اشاره کرد: چرا کاهش تورم در حوزه مواد غذایی دیده نمی‌شود و این موضوع نشان می دهد تورم در کشور تک رقمی نشده است بلکه این بیکاری است که به اوج خود رسید است.

 

مقصودی بابیان اینکه عدم شناسایی پتانسیل‌های گردشگری سبب شده است تا نتوانیم از این ظرفیت برای رشد اقتصادی استفاده کنیم اظهارداشت: بسیاری از ظرفیت‌ها در حوزه گردشگری وجود دارد که با ی توجهی مسئولین امر تبدیل به تهدید برای کشور می‌شود.

 

وی بابیان اینکه متاسفانه رویکرد اقتصاد مقاومتی در این حوزه مورد غفلت قرارگرفته است تاکید کرد: در حال حاضر ۸۵درصد از بازار سوغات مذهبی ما در اختیار چینی ها قرارگرفته و زائرین در سفرهای زیارتی خود با سوغات چینی بدرقه می‌شوند.

 

مقصودی با اشاره به معضل بیکاری در کشور بیان داشت: عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی در تمام حوزه‌ها از جمله گردشگری می‌تواند راهگشای مشکل بیکاری در کشور شود.

 

نماینده مردم سبزوا ردر مجلس شورای اسلامی در ادامه بابیان اینکه انسجام و هم‌دلی سبب خواهد شد تا درروند مشکل بیکاری گامی به جلو برداشته شود تصریح کرد: رفع تحریم‌ها خواسته تمام ملت است امام نباید حل این مشکل را با آبرو عزت ملی معامله کرد.

 

 

انتهای پیام/