،مدير اداره بازآفريني شهري سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري سبزوار از توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در محلات هدف اين شهر خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، مهدی برزویی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه مهم‌ترین هدف ستاد بازآفرینی محلات هدف سبزوار برگزاری آموزش‌های لازم برای افراد نیازمند اشتغال است، افزود: ایجاد زمینه‌های لازم برای افزایش توانایی افراد برای دریافت تسهیلات و راه‌اندازی مشاغل خانگی در دستور کار ستاد قرارگرفته است.

 

وی با اشاره به همکاری‌های ادارت مرتبط برای به انجام رساندن طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق هدف بازآفرینی در سبزوار بیان داشت: اجرای طرح‌های آموزش فنی و حرفه‌ای باهدف افزایش توان و آموزش مهارت‌های لازم در بین شهروندان این مناطق گام موثری در زمینه‌سازی ایجاد شغل است.

 

مدیر اداره بازآفرینی شهری سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سبزوار با اشاره به شرکت بانوان این مناطق در کارهای سخت و طاقت فرسای کشاورزی برای تامین مخارج زندگی تاکید کرد: اجرای آموزش‌های لازم برای ایجاد مشاغل خانگی توسط بانوان سرپرست خانوار در این مناطق نیز گامی در جهت اجرای عدالت اجتماعی است.

 

برزویی با تاکید بر ایجاد فضای شور نشاط در این محلات سبب افزایش مشارکت شهروندان در اجرای طرح‌های بازآفرینی خواهد شد عنوان کرد: دبیرخانه ستاد بازآفرینی نیز به دلیل اهمیت امر ورزش در محلات هدف مقدمات امور ورزش مثل زمین خاکی و برخی امکانات ورز شی را برای ساکنین مهیا نموده است.

 

 

 

وی برگزاری مسابقات فوتسال بین محلات ۷ گانه هدف سبزوار در رده سنی ۱۲ تا ۱۵سال را از جمله این اقدامات دانست و افزود:  شور و هیجان نوجوانان این رده سنی داد سبب شد تا ستاد بازآفرینی برگزاری مجدد این مسابقات در آینده نزدیک را در دستور کار قرار دهد.