نشست خبری فرماندار ویژه سبزوار پس از 900روز از آغاز دوران تصدی وی در این پست با حضور اصحاب رسانه برگزار شد و فرماندار سبزوار طی این نشست به برخی از سوالات مطرح‌شده در این نشست پاسخ داد.

به گزارش بصیر سبزوار، در ابتدای نشست فرماندار سبزوار به ارائه گزارشی از روند اجرای کار و برخی پروژه‌ها در طول مدت دو سال و اندی خدمت در سمت فرماندار ویژه سبزوار پرداخت و با اشاره به ایجاد سند توسعه در شهرستان اظهارداشت: جای این سند توسعه در شهرستان خالی بود که این طرح  با گروه تیم دانشگاهی و مدیران شهرستان به انجام رسید.

 

وی در خصوص طرح‌های دیگر شهرستان مانند راه‌آهن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ،شهر هوشمند و آغاز به کار دفتر سرمایه‌گذاری بیان داشت: پس از کلنگ زنی پروزه راه‌آهن در سبزوار به این پروژه از سال ۷۳ تنها یک میلیارد تومان بودجه اختصاص پیداکرده بود که و این پروژه در سال ۹۳ به طور کامل تعطیل‌شده بود.

 

برادران در ادامه گزارش کار خود عنوان کرد دفتر سرمایه‌گذاری در سبزوار اولین تجربه شهرستانی بود که پس از مشهد در استان به وقوع پیوست.

 

فرماندار سبزوار در ادامه جلسه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر انفعال فرمانداری در بحران‌های به وجود آمده نظیر حادثه قنات کسکن و فوت شش نفر از مقنیان بیان کرد: بعد از ۱۹ دقیقه از اتفاق اقدامات اولیه انجام شد و صبح روز بعد نیز جلسه ستاد بحران در محل حادثه برگزار شد.

 

وی دوری از عجله و عمل باتدبیر را خصوصت اول در مواجهه با بحران‌ها دانست و افزود: در هنگام بحران باید تصمیم صحیح باتدبیر ویژه اتخاذ شود.

 

برادران در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار مبنی بر لغو کنسرت ها در سبزوار پاسخ داد: بنده برای این انجام این کار چندین بار به صورت تلفنی مذاکره کردم.

 

وی ادامه داد: در خصوص موسیقی ملاحظاتی را باید لحاظ کرد چراکه برخی اوقات افرادی از فضای به وجود آمده در کنسرت ها سو استفاده کرده و اقداماتی را خلاف عرف و شرع که مورد تایید نیست انجام می‌دهند.

بدون پاسخ گذاشتن سوالات خبرنگاران در نشست خبری شیوه ابداعی در برگزاری این نوع نشست ها

در ادامه جلسه فرماندار سبزوار سوال خبرنگار بصیر سبزوار را مبنی بر علت  اختلاف با حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی را بدون پاسخ گذاشت و تنها به بیان به این سوال پاسخ نمی‌دهم بسنده کرد.

 

وی همچنین در پاسخ به  سوال دیگر  خبرنگار این رسانه مبنی بر بهترین کاری که فرماندار برای شهر انجام داده چه است  را این‌گونه پاسخ داد: برای جواب این سوال باید فکر کنم و بعدا پاسخ خواهد داد.

 

برادران در ادامه پاسخ سوالات خبرنگار یکی دیگر از رسانه های منتقد را درخصوص نحوه برخورد با رسانه ها را نیز نداد.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر تشکیل شورای قرآن به ریاست فرماندار در شهرستان گفت: تاکنون شورای قرآن در سبزوار برگزار نشده است.

از نکات و حاشیه‌های نشست خبری که بعد مدت دوسال و اندی توسط فرماندار سبزوار برگزار شده بود گلچین کردن سوالات و پاسخ دادن به انها بود که خود شیوه جدیدی در برگزاری این  نوع جلسات خبری است.

 

از دیگر سوالاتی که در این نشست بی پاسخ ماند سوالی با این مضمون بود که مهم‌ترین چالش فرماندار در دوران تصدی این پست چه بوده که متاسفانه این سوال نیز بی پاسخ ماند.

 

در انتهای این جلسه فرماندار سبزوار وعده برگزاری نشست خبری بعد را بافاصله کمتر داد که البته اگر این زمان را به نصف هم کاهش دهیم خبرنگاران می‌توانند ۴۵۰روز دیگر منتظر نشست خبری بوده تا پاسخ برخی از سوالات مطرح‌شده در این نشست را دریافت کنند.

 

انتهای پیام/