مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: ضریب گازرسانی در روستاهای خراسان رضوی ۷۲ درصد است.

به گزارش بصیر سبزوار حمید رضا فانی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از طرح گازرسانی به روستاهای بخش ششتمد سبزوار بابیان اینکه ضریب گازرسانی به روستاها در استان خراسان برابر با ۷۲درصد است اظهارداشت: میانگین کشوری گازرسانی به روستاها برابر با ۶۰درصداست که استان خراسان پیشرفت خوبی نسبت به میانگین کشوری دارد.

وی بابیان اینکه تا روند گازرسانی پس از سال ۸۷با سرعت خوبی روبرو شده است بیان داشت: تا قبل از دولت یازدهم سالانه ۶۴ روستا در استان از نعمت گاز بهره مند می‌شدند که در حال حاضر این رقم به ۱۶۰روستا رسیده است و تا پایان سال این رقم به ۶۴۱ روستا در استان خواهد رسید.

فانی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۶هزار و ۶۰۰کیلومتر شبکه گازرسانی در استان با مبلغ ۵هزار و ۴۰۰میلیارد ریال انجام‌شده است تصریح کرد: این مقدار گازرسانی معادل ۲۲ درصد اعتبار پروژه‌های کشوری است.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان با اشاره مصوبه ابلاغی مجلس شورای اسلامی،  هیات دولت،  شورای اقتصاد و وزارت نفت عنوان کرد:  روستاهای بالای ۲۰ خانوار که هزینه گاز کشی هر خانوار تا سقف  ۶۰ میلیون ریال باشد  تا ۲ سال آینده گاز کشی می شود .

وی با اشاره به اینکه تا پایان دولت یازدهم تعداد مشترکین گاز به ۴۲۰ هزار مشترک  می‌رسد ادامه داد: : تا پایان سال  در هر ۲ روز ساکنان یک روستای استان از نعمت گاز بهره‌مندمی شوند.

گفتنی است طی این مراسم  بهره‌برداری از طرح گازرسانی ۱۱ روستای بخش ششتمد با هزینه ۸۰ میلیارد ریال انجام شد.

با بهره‌برداری از این طرح گازرسانی روستاهای کلاوشک، حسن‌آباد،علی‌آباد،  کیزقان، پادر، بجدن، ابراهیم آباد، حسین آباد، عزیز آباد، جنبذ  و  سررود  بخش ششتمد سبزوار بهره مند از نعمت گاز طبیعی شدند.

 

انتهای پیام/