نماینده مردم سبزواردر مجلس شورای اسلامی خبر داد: دولت مکلف به را اندازی خط ترانزیت 30ترابایتی اینترنت شد.

به گزارش بصیر سبزوار،رمضان علی سبحانی فر در حاشیه افتتاح طرح‌های مخابراتی در سبزوار اظهارداشت: مجلس دولت را مکلف به راه‌اندازی خط ترانزیتی اینترنت با سرعت ۳۰ترابایت کرد که این محل در حدود ۵هزار میلیارد تومان سوداوری برای عاید کشور خواهد شد.

 

وی با اشاره به مخالفت‌های رژیم آل سعود و رژِم صهیونیستی در اجرای این طرح گفت: موقعیت استراتژیک ایران در منطقه سبب شد تا کشورهای زیادی برای عبور  این شبکه ترانزیت اینترنت از جمهوری اسلامی علاقه نشان دهند.

 

سبحانی فر در ادامه با اشاره به اجرای طرح دولت الکترونیک تا اپایان سال در کشور خبر داد و افزود: : این طرح از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه در کشور محسوب می‌شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حجم بالای مصرف اینترنت در کشور تاکید کرد: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات که در حال حاضر در مرحله توسعه و راه‌اندازی قرار دارد نقش مهمی در کاهش مصرف اینترنت در کشور رادارد.

 

سبحانی فر به توسعه خطوط ارتباطی در روستاها اشاره کرد و افزود: : حدود ۹۰ درصد از روستاهای منطقه غرب خراسان رضوی از نعمت اینترنت پر سرعت بهره‌مند هستند.

 

در این مراسم وهمزمان با دهه مبارک فجر ۱۸ طرح مخابراتی در شهرستان سبزوار بااعتبار ۵۸ میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

 

این طرح‌ها شامل بهره‌برداری از طرح تاسیس و توسعه یک هزار و ۸۴۰ پورت ای، دی، اس،ال، توسعه سه هزار و ۴۲ پورت تلفن ثابت، احداث هشت دستگاه سایت ۳g موبایل و همراه اول، توسعه شبکه انتقال شهرستان است.

 

انتهای پیام/