رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن‌ توان جسارت در برابر ایران اسلامی را نداشته و می‌داند در صورت کوچک‌ترین اشتباهی، با پاسخ قاطع روبه‌رو خواهد شد.

سردار غلامحسین غیب‌پرور عصر امروز با حضور در شهرستان نظرآّباد، در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که غرب و شرق جهان از رژیم طاغوت حمایت می‌کردند، اما ملت ایران با رهبری ولایت و زیر پرچمی که امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برافراشته بودند، علیه تمام توطئه‌ها پیروز شدند.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی موجب سربلندی و عزت ملت ایران شد و امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی با اقتدار سیاست‌های خود را پیگیری می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج افزود: دشمنان نیز از توانمندی ملت ایران و اقتدار نظام و نیروهای مسلح به‌ویژه بسیج آگاه هستند و توان و جسارت رویارویی با ایران را ندارند.

رئیس سازمان بسیج در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و همچنین تعدادی از جانبازان مدافع حرم حاضر در این مراسم گفت: ما باید قدردان و سپاسگزار خانواده شهدای مدافع حرم باشیم، چرا‌که آنها با ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی راه امام(ره) و شهدا را ادامه می‌دهند.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک واقعه تاثیرگذار در تمام عالم است که رخدادها و معادلات بسیاری را تحت‌الشعاع خود قرار داد و این در حالی است که امام(ره) و انقلابیون تنها خدا را داشتند و متکی به خداوند بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج تصریح کرد: مهمترین دستاورد نهضت امام خمینی(ره)، ایجاد یک واقعه جهانی و تاثیرگذار بود و با وجود گذشته نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان شاهد تاثیرگذاری این نهضت هستیم.

غیب‌پرور گفت: نسل جوان باید بدانند که در پیش از انقلاب، کشورمان در لبه پرتگاه بود، اما امام با پیام انقلاب خود، تلنگری بزرگ به مردم وارد کرد و ملت ایران نیز با لبیک به فرمان ولایت، وارد میدان شدند و رژیم ستم‌شاهی که از سوی غربی‌ها حمایت می‌شد را سرنگون کردند.

وی بیان داشت: نسل جوان نمی‌دانند که پیش از انقلاب به ما می‌گفتند ناتوان هستیم، آمریکایی‌ها و غربی‌ها به کشورمان می‌آمدند و از ما حق توحش می‌گرفتند، آنها برای ما اصالت یا فرهنگی قائل نبودند و آنچه که می‌پسندیدند، فرهنگ هالیوودی بود. نسل جوان امروز باید بدانند که در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی غربی‌ها بر سر ما می‌زدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امام(ره) با زبان ساده‌ای به مردم ما گفتند که زیر بار زور نروید، ‌در این مدت دشمن چه کارهایی که علیه ما نکرد و همین امروز نیز چه کارهایی دارد می‌کند تا ملت ایران به زانو درآید.

غیب‌پرور ادامه داد: آنها تهدید می‌کنند، تحریم می‌کنند، یک سری از افراد را قبل از انقلاب و حتی بعد از انقلاب که از کشور فرار کردند و خود را فروختند، تجهیز و حمایت کردند تا علیه ملت ایران توطئه کنند. نسل جوان باید بداند که دشمن چگونه با حمایت از منافقین، بزرگان انقلاب را ترور کرد و پس از آن نیز تحریم‌های گسترده را علیه ما به کار بستند.

وی گفت: در تمام این مدت که دشمنان توطئه و دسیسه می‌کردند و ما را با جنگ و ترور و تحریم، تحت فشار قرار می‌دادند، مردم ما فقط یک خواسته داشتند و آن‌ هم اسلام و حکومت اسلامی بود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج در ادامه به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: غربی‌ها صدام را در برابر ملت ایران علم کرده و با پول و تجهیزات و سلاحی که در اختیار رژیم بعث عراق قرار دادند، جنگی هشت ساله را به ما تحمیل کردند که به فضل الهی ملت ایران خدا را داشت و با هدایت‌های ولایت، بر تمام توطئه‌ها پیروز گردید.

* بغض فرمانده بسیج در مقابل پدران شهدا

غیب‌پرور که با بغض سخنان خود را ادامه می‌داد، بیان داشت: ما از راه جا مانده‌ایم و از رفقا و شهدای عزیز عقب‌ ماندیم و نمی‌دانیم عاقبت ما چه می‌شود. اما شما جوانان بدانید که دشمن هدفش گرفتن دین شما است و نمی‌خواهد شما راه شهدا و امام شهدا را ادامه دهید.

وی افزود: جوانان باید بدانند که ما قدرتی به غیر از خدا و دین اسلام نداشتیم و این اسلام بود که ملت ایران را به قله رساند و امروز نیز با همین نسخه می‌توانیم تحریم‌ها و تهدیدها را خنثی کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخی از ناملایمتی‌ها نیز در کشور و در جامعه به چشم‌ می‌خورد که بخش مهمی از آنها در حوزه مسائل اقتصادی است و باید با همین نسخه مشکلات را برطرف کنیم.

غیب‌پرور بیان داشت: ما امروز اگر قدرتی داریم، مدیون خون شهدا و هدایت‌های ولایت و روحیه ولایت‌مداری و شهادت‌طلبی ما است. پدران شهدا در این مراسم حضور دارند. آنها سال‌ها فرزندان خود را با چنگ و دندان بزرگ و سپس در راه خدا تقدیم کردند. نسل جوان نیز مانند همان جوانان در راه خدا حرکت کرده و امروز مدافعان حرم با رشادت از اسلام دفاع می‌کنند.

* وای بر مسؤولانی که بر سفره انقلاب نشسته‌اند و راه دیگری را می‌روند

وی افزود: متاسفانه مسؤولانی داریم که پای سفره انقلاب و شهدا نشسته‌اند و مسیر دیگری را می‌روند. وای بر این مسؤولان که در درون خود احساس خدمت نمی‌کنند و مسیر دیگری را می روند. من امروز مسؤولیت دارم و باید راه شهدا را ادامه داده و پاسدار خون شهدا باشم و همه مسؤولان باید با این روحیه کار کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج تصریح کرد: اگر این کار را انجام ندهیم، از کاروان جا مانده‌ایم و چه جا ماندن تلخی است.

* وجود مبارک ولایت نعمت است

غیب‌پرور با اشاره به هدایت‌های مدبرانه ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: انقلاب ما نعمت بزرگی برای ملت به ارمغان آورد که همان ولایت است. ما باید قدردان نعمت ولایت باشیم و همواره در مسیر ولایت حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: وجود مبارک ولایت نعمت است و هیچ ملتی در جهان امروز از چنین نعمتی برخوردار نیست.

* ماهیت انقلاب اسلامی با رژیم آمریکا در تعارض است

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج در ادامه سخنان خود به انتخابات اخیر آمریکا و پیروزی ترامپ اشاره کرد و گفت: چند روز قبل خبرنگاری از من پرسید با آمدن ترامپ چه اتفاقی می‌افتد، پاسخ دادم مگر رئیس جمهوری هست که در آمریکا بر سر کار بیاید و اتفاق خاصی برای ما بیافتد.

غیب‌پرور اظهار داشت: ماهیت انقلاب اسلامی با نظام زورگو و ظالم آمریکا تعارض دارد و انقلاب اسلامی و رژیم آمریکا با هم سازگار نیستند، چرا که ما علیه ظلم مبارزه می‌کنیم و ذات رژیم آمریکا بر ظلم و ستم پایه‌ریزی شده است.

وی افزود: آنها می‌گویند ما کد‌خدای عالم هستیم و ما می‌گویم انقلاب کردیم تا کدخدا نداشته باشیم. حالا هم می‌پرسند با رئیس جمهوری آمریکا چه اتفاقی می‌افتد، ما می‌گوییم به درک که ترامپ رئیس جمهور شد و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد.

رئیس سازمان بسیج تصریح کرد: ما هر لحظه باید گوش به فرمان ولایت باشیم و رهبری فرزانه انقلاب تاکید فرمودند که ما از ترامپ تشکر می‌کنیم که خیلی زود چهره واقعی نظام زورگوی آمریکا را به جهانیان نشان داد.

لازم به توضیح است، این مراسم مربوط به سالگرد شهدای نظرآباد و بزرگداشت شهدای مدافع حرم این شهرستان بود که توسط ستاد یادواره شهدای نظرآباد و به مناسبت ایام‌الله مبارک فجر برگزار گردید و حضور گسترده مردم به‌ویژه نسل جوان در این یادواره، چشم‌گیر و مثال زدنی است.