بزرگ‌ترین کارخانه فرآوری و غنی‌سازی کود طیور شرق بااعتباری بیش از 23 میلیارد و 500میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شوراسی اسلامی در مراسم افتتاح این کارخانه بابیان اینکه این کارخانه بااعتبار ۲۳ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است اظهارداشت: باراه اندازی و تولید محصول این کارخانه بسیاری از نیازها در واردات گوشت و کنجاله تامین و زمینه صادرات در زمینه کود فرآوری شده فراهم خواهد شد.

 

وی با اشاره به اشتغال ۱۲ نفر به صورت مستقیم در این کارخانه بیان داشت: تولیدات این کارخانه سبب افزایش چهار برابری ارزش‌افزوده . خروج سالانه ۲۰۰میلیون دلار ارز از کشور می‌شود.

سبحانی فر خاطرنشان کرد: با فرآوری و غنی‌سازی کود مرغ در این کارخانه زمینه برای ارایه کود سالم و استاندارد در به اراضی کشاورزی فراهم می‌شود.

 

وی سبزوار را به قطب بزرگ گوشت مرغ در استان خراسان دانست و افزود: با اجرای این طرح زمینه موفقیت برای غنی‌سازی محصولات در منطقه فراهم‌شده است.

محمد مقدوری معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در این مراسم با ابیان اینکه  پرداخت تسهیلات ارزان قیمت همراه با مشارکت مردم و  با کارمزد چهار درصد از مهم‌ترین اقداماتی دولت برای توسعه اشتغال بوده است تصریح کرد: توجه به روستاها اقدام موثری برای افزایش تولید داخلی است.

وی توجه به اشتغال روستائیان را امر مهمی در رونق بازار و تولیدات دانست و افزود: در این زمینه بانک کشاورزی با پرداخت وام‌های اشتغال‌زایی در زمینه کشاورزی فعال‌شده است.

انتهای پیام/