رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از محکومیت عامل فروش غیر مجاز صنعتی به 7سال حبس خبر داد.

ولی اله جغتایی در گفت‌وگو با بصیر سبزوار با اعلام خبر محکومیت عامل فروش غیر مجاز دنبه صنعتی به ۷سال حبس اظهارداشت: این فرد اقدام به عرضه و فروش غیر مجاز چربی و دنبه‌های ویژه مصرف صنعتی برای مصارف خوراکی انسان نموده بود به ۷ حبس و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

 

وی با اشاره به نحوه دستگیری فرد خاطی ابراز داشت: پس از درخواست فردی که متقاضی حمل ۵ تن چربی و دنبه جهت مصرف صنعتی از یکی از استانهای غربی کشور به کارگاه صابون پزی در سبزوار بود هماهنگی‌های لازم انجام و محموله پلمپ و ارسال شد.

 

جغتایی بابیان اینکه این‌گونه محموله‌ها تحت نظارت کامل دامپزشکی به مقصد ارسال و تحویل خواهند شد ادامه داد: علی رغم تعهد و ضمانت فروشنده محموله به مقصد نرسید که با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و سبزوار مقدار ۲ ونیم تن از این محموله دریکی از سردخانه‌های نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی سبزوار کشف و ضبط گردید.

 

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار به نحوه توزیع این محموله در سبزوار اشاره کرد و افزود: فرد خاطی قسمتی را به  متصدی یکی از واحدهای پخت مواد غذایی برای مصارف انسانی تحویل   نموده اند که ضمن ضبط و توقیف و ارجاع محموله موجود به صابون پزی پرونده تخلف بهداشتی انجام‌شده است.

 

وی همچنین ادامه داد: بعد از رسیدگی به پرونده، استعلام و اخذ مدارک مستندات از دامپزشکی استان مبدا فرد متخلف که اقدام به عرضه و فروش دنبه‌های فاسد وغیر قابل مصرف انسانی به مراکز پخت مواد غذایی نموده بود محکوم‌به ۷ سال حبس و پرداختن ۵۰۰ میلیون جریمه نقدی گردید.

 

انتهای پیام/