مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: 100میلیارد تومان اعتبار دولتی برای اجرای سیستم های آبیاری کم‌فشار به استان اختصاص‌یافته است.

به گزارش بصیر سبزوار، مجتبی مزروعی ظهر امروز در آیین تجلیل از کشاورزان نمونه سبزوار بابیان اینکه بهره وری آب مسئله اصلی برای ازتقا شاخص‌ها در بخش کشاورزی است اظهارداشت: در سال جاری ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار برای اجرای سیستم های آبیاری تحت‌فشار اختصاص‌یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه افزایش راندمان آب یکی از اصلی ترین اهدافی است که توسط سازمان جهاد کشاورزی در حال پیگیری آن است تصریح کرد: با این اعتبار پیش‌بینی می‌شود ۴هزار کیلومتر خط انتقال آب در استان اجرایی شود.

 

مزروعی بابیان اینکه کشاورزی امروز محتاج استفاده از روش های نوین است ادامه داد”ک استفاده از روش های قدیمی فقر کشاورزی را در پی خواهد داشت و برای جلوگیری از این فقر باید روش های نوین کشاورزی را مورد استفاده قرار دهیم.

 

وی بابیان اینکه هنوز تکنولوژی به داخل مزارع ما راه پیدا نکرده است عنوان کرد: ۷۸درصد از گوشت قرمز مصرفی ما از دام های سبک تهیه می‌شود که به روش‌های قدیم پرورش می یابند.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش رو برای ایجاد تحول در بخش کشاورزی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه نوین کشاورزی نیاز به توجه ویژه دولت و مجلس دارد.

 

وی بابیان اینکه اعتبارات مناسبی برای اجرای طرح‌های نوین کشاورزی دیده‌شده است تاکید کرد: مدیران شهرستانی برای جذب این اعتبارات باید به صورت سه شیفت کارکرده و پیگیر طرح‌ها و اخذ وام‌ها و اعتبارات باشند.

 

مزروعی واردات بی رویه را آفت و سم مهلک تولید داخل و کشاورزی دانست و افزود: با حمایت از بخش کشاورزی بازار تولید نیز به راه خواهد افتاد و شاهد رشد روزافزون اقتصاد خواهیم بود.

 

انتهای پیام/