استاد حوزه و دانشگاه گفت: افرادی که در کشور حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند بیگانه‌اند و باید از بدنه انقلاب حذف شوند.

حجت‌الاسلام حسین مختاری امشب در سری نشست‌های راز ماندگاری انقلاب اسلامی در مسجد امام حسن مجتبی‌(ع) اظهار داشت: معجزه انقلاب با همراهی مردم انجام شد و مردم ایران علی‌رغم دشمنی دشمنان و کم‌لطفی‌های دوستان با همدلی و اتحاد سبب پیروزی انقلاب شدند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: هرچند انقلاب اسلامی امروز با آرمان‌های امام و شهدا فاصله دارد اما با شرایط طاغوت قابل مقایسه نیست و مطمئناً شرایط امروز از زمان قبل از انقلاب بهتر است.

وی تاکید کرد: یکی از مسائل مهم که سبب ضربه‌زدن به انقلاب می‌شود اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی است که انجام این کارها در بدنه انقلاب مغایر با نظام اسلامی است چراکه نظام اسلامی بر پایه عدالت و برابری است.

مختاری خاطرنشان کرد: افرادی که در کشور حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند بیگانه‌اند و باید از بدنه انقلاب حذف شوند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: امروز انقلاب ما معایب و مشکلاتی نیز دارد اما با تلاش و کنارگذاشتن نامحرمان باید احیاء شود.

وی تاکید کرد: لزوم بازگویی عوامل پیروزی انقلاب از آن جهت دارای اهمیت است که در واقع آنچه سبب پیروزی انقلاب شده است سبب ماندگاری انقلاب نیز است.

مختاری ادامه داد: در پیروزی انقلاب که حدود ۱۶ سال به طول انجامید ۳ عامل اصلی مؤثر بود که مهم‌ترین و نخستین عامل فرهنگ فاخر، ناب و غنی اسلام است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: اسلام یک دین شخصی نیست بلکه دینی اجتماعی و سیاسی است و رژیم پهلوی در زمان رضاخان به صورت علنی و در زمان محمدرضا پهلوی به‌صورت چراغ خاموش درصدد مبارزه با اسلام بود.

وی بیان داشت: یکی از نمونه‌های بارز مخالفت رژیم پهلوی با اسلام در موضوع کشف حجاب و تلاش رضاخان در ترویج فرهنگ ترکیه در ایران بود.

مختاری گفت: عامل دوم پیروزی انقلاب اسلامی رهبری و ولایت فقیه است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: اگر رهبر ما دینی نبود محال بود انقلاب ما به پیروزی برسد و بعد از ۳۷ سال با قدرت ایستادگی کند.

وی ادامه داد: عامل سوم پیروزی انقلاب پشتیبانی مردم از انقلاب و حضور به‌موقع آن‌ها در صحنه بود.

مختاری گفت: این مردم با حضور سیل‌گونه خود چه در زمان انقلاب و چه امروز با همراهی ولایت فقیه و اسلام ناب محمدی سبب پیروزی و ماندگاری اسلام شدند.