نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان‌های آرمان‌گرا و مومن به انقلاب نقش مهم و تاثیرگذاری در نظام اسلامی ایران دارد به‌گونه‌ای که ثبات کشور مدیون این تفکر و جریان است.

مهرداد بذرپاش بعدازظهر امروز در جمع مردم بوشهر  با بیان اینکه علم‌آرمان‌گرایانه هویت مهم نظام و انقلاب اسلامی است اظهار داشت: اگر این علم از نظام اسلامی ایران گرفته شود دیگر هویتی برای این نظام مشخص نیست.

وی، یکی از اسناد آرمان‌‌گرایی را آزادی و انقلابی‌‌گری دانست و تاکید کرد: نزاع مهم بین دو نظر و جناح سیاسی در کشور بر سر «ما می‌توانیم و ما نمی‌توانیم» است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برجام و توافق هسته‌ای گفت: مهم‌ترین موضوع در توافق هسته‌ای و برجام حل مشکلات اقتصادی است که فعالیت هسته‌ای را شرطی کرده است.

بذرپاش با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی توانایی هسته‌ای کشور کنار گذاشته شد افزود: در قضیه برجام ضمن اینکه مشکلاتی اقتصادی برطرف نشد توانایی هسته‌ای کشور هم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم هسته‌ای در دانشگاه‌ها به یک هشتم کاهش یافته است افزود:  پس از مذاکرات هسته‌ای با سئوال از سازمان سنجش مبنی بر متقاضیان حضور در رشته‌های مرتبط به  علوم هسته‌ای اعلام شد پذیرش در این رشته‌ها به کمتر از یک هشتم  رسیده است.

بذرپاش تاکید کرد: در جریان برجام، صنعت هسته‌ای تهی و در این عرصه توانایی کشور از نظر صنعت هسته‌ای بی هویت شد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «ما می‌توانیم  و ما نمی‌توانیم» دعوای دو طیف سیاسی در کشور است گفت: تجلی گفتمان دو جناح سیاسی در کشور شعار ما می‌توانیم و ما نمی‌توانیم است که برجام در راستای این مهم مورد توجه قرار گرفت.

بذرپاش با بیان اینکه موفقیت این کشور در گرو اعتقاد داشتن به «ما می‌توانیم»  است تاکید کرد:   تجلی گفتمان دو تفکر در کشور شعار ما نمی‌توانیم و ما می‌توانیم است.

وی بیان کرد: گفتمان ما نمی‌توانیم سبب شده که در مسیر آرمانی سد بزنیم و این در حالی است که نخستین وظیفه مومن به انقلاب  توجه به آرمان و ارزش‌های امام راحل، شهدا و انقلاب اسلامی است.

بذرپاش با تاکید بر حفظ و پاسداری از آرمان‌های انقلاب و ارزشهای انقلاب  تاکید کرد: توسعه و بسط مدیریت مردمی و ایستادگی در مسیر آرمانهای الهی راه حل اقتصاد، فرهنگ و اجتماع است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان‌های مومن به انقلاب کمتر مسئولیت داشته‌اند خاطر‌نشان کرد: در جاهایی که نظام ضربه خورده است جریان منفعت‌گرا کاستی‌ها  و مشکلات را بر گردن جریان‌آرمان‌گرا می‌اندازد و در جاهایی که موفق عمل شده خودشان صاحب می‌کنند.

وی با بیان اینکه ثبات کشور مدیون جریان ارزشی است افزود: جریان‌های آرمان‌گرا و مومن به انقلاب نقش مهم و تاثیرگذاری در نظام اسلامی ایران دارد بگونه‌ای که ثبات کشور مدیون این تفکر و جریان است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:انقلاب بزرگ و ملت بزرگ، دشمن بزرگ دارد که برای مقابله با دشمن بزرگ باید تدابیر بزرگ داشت.

‌بذرپاش ‌با بیان اینکه حل مشکل اشتغال در بوشهر یکی از مطالبات مردم استان بوشهر است، اظهار داشت: این استان با داشتن ظرفیت‌های مهم در بخش‌های مختلف  دچار معضل بیکاری است که باید چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر تحقق مصوبه ۵۰ درصدی به کارگیری نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز مستقر در استان بوشهر گفت: اگر مصوبه استخدام ۵۰ درصد نیروی بومی در صنایع نفت و گاز استان بوشهر اجرا شده بود اکنون در این استان بیکار وجود نداشت.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت‌های استان بوشهر جوابگوی نیروهای استان‌های هم‌جوار هم می‌دهد افزود:  با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر در صورت تحقق به کارگیری ۵۰ درصد نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز حتی اگر بخش‌هایی از فارس و هرمزگان را هم بومی حساب کرده باشند،  باز هم نباید بیکار در استان بوشهر وجود داشته باشد.

بذرپاش با اشاره به اینکه  برگرداندن معوقات بانکی نقش مهمی در حل مشکلات جامعه دارد خاطر نشان کرد: اگر فقط ۳۰ درصد از معوقه‌های بانکی برگردانده شود، می‌توان به هر زوج ایرانی ۵۰ میلیون تومان وام  با کارمزد سه درصد پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه سیستم بانکی جامعه درگیر ربا شده است، تصریح کرد: سیستم بانکی  جامعه درگیر ربا شده است، بعد در زندگی دنبال برکت هم می‌گردیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار کشور ناموس کشور است تاکید کرد: بازار نباید در اختیار خارجی‌ها قرار بگیرد چرا که این مکان به عنوان ناموس کشور محسوب می‌شود.

بذرپاش با بیان اینکه برای بالا بردن تولید باید واردات را کنترل کرد گفت: براساس بررسی‌های انجام شده ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از مبادی غیر رسمی و ۷۰ هزار تا ۸۰ هزار میلیارد تومان از مبادی رسمی کالا وارد کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه محافظه‌کاری از سر و روی بخشی از مدیریت کشور می‌بارد افزود:  رفتار مدیران به‌گونه‌ای است که مثل اینکه مردم باید مشکلات را حل کنند اگر خسته‌ای بکش کنار، مملکت خیلی ظرفیت دارد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بعضی آقایان از اول انقلاب در سطح اول مدیریت کشور بوده‌اند، حالا خودشان هم مدعی هستند، و ظاهراً مردم باید جواب بدهند.

بذر پاش با بیان اینکه شعار ما می‌توانیم در جامعه نهادینه می‌شود تاکید کرد: تا زمانی که فرهنگ ما می‌توانیم در جامعه حاکم است آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند با این مردم کند، در صورتی که شعار «ما نمی توانیم» را در ذهن مردم جا بیاندازد آمریکا به اهداف خود دست می‌یابد.

وی با بیان اینکه فاصله به نیکی یاد شدن و به بدی یاد شدن در تاریخ، یک تصمیم است گفت: انقلاب بزرگ و ملت بزرگ، دشمن بزرگ دارد و در مقابل دشمن بزرگ باید تدابیر بزرگ داشت.

انتهای پیام/‌