مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی سبزوار گفت: دولت تعهد 50درصدی برای تأمین هزینه نردبان هیدرولیک را اجرایی نکرده است.

مهدی احمدی راد مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی سبزوار در گفت‌وگو با بصیر سبزوار بابیان اینکه طبق مصوبه دولت پنجاه شهر کشور در لیست تأمین نردبان هیدرولیک برای اطفاء حریق ساختمان‌های بلندمرتبه قرارگرفته است اظهار داشت: شهر سبزوار نیز از این حیث نیازمند تأمین نردبان هیدرولیک است.

 

وی بابیان اینکه بر اساس مصوبه دولت پنجاه‌درصد مبلغ توسط دولت تأمین خواهد شد و پنجاه‌درصد دیگر توسط شهرداری‌ها تصریح کرد: شهرداری سبزوار طی نامه‌ای تعهد کرده است که این مبلغ را تأمین کند که متأسفانه از سوی دولت هزینه تأمین نشده است.

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری سبزوار بابیان اینکه در حال حاضر بیشتر ساختمان‌ها در سبزوار با ارتفاع ۴۰ متر هستند تأکید کرد تأمین این نردبان ۵۴ متری که قیمتی در حدود ۴میلیارد تومان دارد به‌راحتی می‌تواند برای چندین سال نیاز شهرستان را تأمین کند.

 

وی همچنین با مهم برشمردن تجهیز سازمان آتش‌نشانی به نردبان هیدرولیک در سبزوار اشاره کرد: خوشبختانه رقم سهم شهرداری در بودجه سال آینده شهرداری تخصیص داده‌شده است.

 

احمدی راد همچنین با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی به‌نوعی ناظر عالی سازمان نظام‌مهندسی در اجرای مبحث ۱۳ ساختمان و نظارت بر اجرای دقیق نکات ایمنی در ساختمان‌ها است تأکید کرد: بدون تائید ناظران آتش‌نشانی از امکانات به‌هیچ‌عنوان پایان کار به ساختمان‌ها داده نخواهد شد.

 

وی در ادامه به تأکید ایجاد سیستم آبدهی از درون برای ساختمان‌های بالای ۴طبقه اشاره کرد و افزود: در این طرح برای ساختمان‌های ۴سقف طرح خشک و برای ساختمان‌های با بیش از ۵سقف سیستم تر تعبیه خواهد شد.

 

انتهای پیام/