وزارت دفاع عراق در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که بخش شرقی شهر موصل به طور کامل آزاد شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ رسمی اعلام کرد که نیروهای مسلح عراق توانسته‌اند بخش شرقی موصل را به طور کامل آزاد کنند و تنها اعلام رسمی فرماندهی کل نیروهای مسلح (حیدر العبادی) مانده است.

بنا به اعلام شبکه السومریه، در بیانیه رسمی وزارت دفاع عراق آمده است که تروریست‌های داعش در درگیری با نیروهای عراق متحمل خسارات فراوان جانی و لجستیکی شده‌اند.

این بیانیه می‌افزاید: نیروهای امنیتی شروع به پاکسازی ساختمان‌ها و خیابان‌ها از بمب‌ها و مین‌های کار گذاشته شده هستند. آن‌ها همچنین در نقاط مختلف شرق موصل برای ممانعت از حملات تروریستی حضور پیدا کرده‌ و در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.


شرق موصل کاملا در کنترل نیروهای عراقی/ اندازه اصلی تصویر  

نیروهای ارتش عراق امروز توانسته بودند وارد منطقه «الرشیدیه» در شمال شرق موصل به عنوان آخرین منطقه تحت اشغال داعش در شرق این شهر شوند.

نیروهای عراقی پس از این مرحله باید برای آزادسازی غرب موصل آماده شوند؛ منطقه‌ای که به نسبت قسمت شرقی از وسعت بسیار کمتری برخوردار است و همچنین تروریست‌های داعش نیز روحیه اولیه را دیگر ندارند؛ بسیاری از آن‌ها با فرار از شرق موصل یا به بخش غربی و یا به مناطق مرزی با سوریه گریخته‌اند تا خود را به الرقه برسانند.

انتهای پیام/د