رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با ارائه عملکرد یک ساله پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از صدور یک میلیون و ۲۶۸ هزار گذرنامه از ابتدای محرم تا ۲۰ صفر امسال خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، نشست خبری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در اداره کل پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

سرهنگ مجید صمدی رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ضمن اظهار تأسف نسبت به حادثه پلاسکو و عرض تسلیت به خانواده‌های شهدای آتش‌نشان گفت: یکی از موضوعاتی که هرساله نمود بیشتری پیدا می‌کند بحث راهپیمایی‌های مربوط به اربعین است که پلیس مهاجرت و گذرنامه برای اینکه خدمات رسانی مطلوبی در این زمینه داشته باشد در ۲ حوزه در مرزها شامل عقبه و مرکز اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا افزود: در عقبه در خصوص صدور گذرنامه و آماده کردن ستر مسافرت اقداماتی نظیر افزایش صدور چاپ گذرنامه، افزایش ظرفیت چاپ گذرنامه، افزایش ساعات کاری پلیس+۱۰ و ستاد مرکزی مهاجرت گذرنامه، افزایش مدیریت مهاجرت گذرنامه استان‌ها و افزایش نیروی انسانی انجام شده است.

 

صمدی در رابطه با صدور گذرنامه از ابتدای محرم تا ۲۰ صفر به زائران بیان کرد: در فاصله زمانی ۴۵ روزه حدود یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۴۴ جلد گذرنامه را تحویل مسافران داده‌ایم که در این مدت زمان چاپ گذرنامه نیز طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت انجام شده است.

 

وی ادامه داد: صدور گذرنامه برای زائران اربعین در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۲۷ درصدی داشته که در سال ۹۴ صدور گذرنامه ۹۹۸ هزار و ۷۱۱ جلد بوده است که افزایش رشد صدور گذرنامه برای ائران اربعین نسبت به سال گذشته نشان دهنده افزایش هرساله متقاضیان این سفر است.

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در رابطه با جمع کل خروجی زائران در اربعین اظهارداشت: در بحث تردد زائران و خروج آنها از کشور در اربعین به طور کلی ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱۰۳ نفر بوده است که این امر حکایت از تجهیز مرزها دارد.

 

صمدی افزود: به منظور سرعت بخشیدن در کنترل گذرنامه‌ها سامانه جدیدی را راه‌اندازی کردیم که بتوانیم با سرعت بیشتری تسهیلات را به زائران ارائه دهیم.

 

وی در رابطه با میزان کل خروجی در اربعین ۹۴ گفت: در سال ۹۴ میزان خروجی زائران در ایام اربعین یک میلیون و ۳۱۶ هزار نفر بوده است که در سال ۹۵ میزان خروجی زائران در اربعین رشد ۳۷ درصدی داشته است که این مقدار در سال آینده نیز رشد بیشتری خواهد داشت.

 

در رابطه با تردد در مرزهای دریایی، زمینی و هوایی کشور نیز اظهارداشت: در کل مرزها به طور کلی ۲۳ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۷۱۸ تردد از طریق مرزهای مختلف کشور طی ۱۰ ماهه اخیر سال ۹۵ انجام شده است.

 

صمدی در همین راستا ادامه داد: از میزان کل تردد به وسیله مرزهای مختلف کشور ۱۵ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۲۰ نفر مربوط به تردد اتباع ایرانی و ۸ میلیون و ۵۵ هزار و ۸۹۸ نفر نیز توسط اتباع خارجی انجام شده است.

 

صمدی گفت: میزان تردد اتباع خارجی از مرزهای مختلف کشور نسبت به سال ۹۴ رشد ۷ درصدی داشته و میزان تردد اتباع ایرانی به وسیله مرزهای مختلف کشور نیز نسبت به سال ۹۴ رشد ۱۶ درصدی داشته است.

 

وی در رابطه با تردد افراد به وسیله مرزهای هوایی کشور نیز بیان کرد: از طریق مرزهای هوایی حدود یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۳۲۸ نفر اتباع خارجی از طریق مرزهای هوایی وارد کشور شده‌اند که این امر نشان دهنده رشد صنعت توریست است که میزان تردد اتباع خارجی از طریق مرزهای هوایی نسبت به سال ۹۴، ۵ درصد رشد داشته است.

 

صمدی در رابطه با خروج ایرانی‌ها به وسیله مرزهای هوایی از کشور نیز بیان کرد: در ۱۰ ماهه اخیر سال ۹۵ به طور کلی ۳ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۳ نفر از ایرانی‌ها از طریق مرزهای هوایی از کشور خارج شده‌اند.

 

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در رابطه با تردد اتباع خارجی به وسیله مرزهای زمینی اظهارداشت: طی ۱۰ ماهه اخیر ۲ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۶۶۹ نفر از اتباع خارجی از طریق مرزهای زمینی وارد کشور شده‌اند و ۳ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۱۲۶ نفر ازایرانی‌ها نیز به وسیله مرزهای زمینی از کشور خارج شده‌اند که مجموع تردد به وسیله مرزهای زمینی نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته است.