حادثه دلخراش پلاسکو و شهادت تعدادی از آتش‌نشانان شجاع و فداکار از چشم رسانه‌های خارجی مخفی نماند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، در پی فرو ریختن ساختمان پلاسکو و گرفتار شدن آتش‌نشانانی که برای نجات کسبه وارد ساختمان شده بودند، چندین کشور با ابراز همدردی و تأسف خود از حادثه دردناک پلاسکو سعی بر تسکین آلام مردم و خانواده‌های آتش‌نشانان فداکار داشتند.

این در حالیست که آتش‌نشانان کشورهای ترکیه و ایرلند نیز به همکاران آتش‌نشان خود در ایران ادای احترام کردند و خود را در غم خانواده‎‌های داغدار این عزیزان و مردم ایران شریک دانستند.

حادثه پلاسکو به قدری بزرگ و فاجعه‌بار بود که از چشم رسانه‌های خارجی مخفی نماند و می‌توان گفت تمام خبرگزاری‌ها و سایت‌های خارجی خبر ریزش ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشا‌نان را پوشش دادند.

رسانه‌های خارجی آماری هم‌چون شهادت ۲۰ و ۳۰ نفره نیرو‌های آتش‌نشان را در اطلاع‌رسانی خود آوردند و از همکاری نیروها و ارگان‌های مختلف برای آواربرداری و کمک به مفقودین تقدیر کردند.

حضور محمد باقر قالیباف به عنوان شهردار تهران در محل حادثه، رسیدگی به شرایط و تدبیر برای بهترین راه نجات آتش‌نشانان با غیرت و هم‌چنین صحبت‌ها و ناراحتی‌های سخنگوی آتش‌نشانی، جلال ملکی در شهامت نیروهای از خود گذشته آتش‌نشانی و به خطر انداختن جان خود صرف نجات دادن جان مردم در رسانه‌های خارجی لحاظ شد و تقدیر آنها و مخاطبانشان را در پی داشت.


دیلی‌میل با قرار دادن این عکس و انتخاب ایرنا به عنوان منبع خود حادثه پلاسکو را شرح داده است.


ای‌بی‌سی نیوز با قرار دادن این عکس از گریه‌های آتش‌نشانان در فراغ همکارانشان گفته و آمار آتش‌نشانان شهید را ۳۰ نفر اعلام کرده است.


سی‌ان‌ان با گذاشتن این تصویر حادثه غمیگن پلاسکو را برای مخاطبان خود شرح داده و آمار آتش‌نشانان شهید را ۲۰ نفر اعلام کرده است.


شینهوا خبرگزاری جمهوری خلق چین با قرار دادن این عکس آلام آتش‌نشانان را به تصویر کشیده است.


آتش نشان‌های شهر دوبلین ایرلند با حضور در سفارت کشورمان و اهدای یک دسته گل به شکل پرچم ایران نیز به همکاران خود ادای احترام و ابراز همدردی کردند.


ادای احترام آتش‌نشان ترکیه به همکاران خود در ایران و ابراز همدردی با خانواده‌های این عزیزان


آسوشیتدپرس با انتشار این عکس حجم آوار و امید آتش‌نشانان برای یافتن مفقودین را به تصویر کشیده است.


گاردین با انتشار این تصویر نگرانی آتش‌نشانان برای همکاران خود را به تصویر کشیده و آمار آتش‌نشانان به شهادت رسیده را ۳۰ نفر اعلام کرده است.


ایندیپندنت با انتشار این عکس ۲۰ آتش‌نشان را مفقود این حادثه دانست.

انتهای پیام/