مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش گفت: 30 عنوان کتاب جدید برای پایه یازدهم در حوزه‌های نظری و فنی حرفه‌ای تألیف آماده‌شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، محمود امانی تهرانی مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به رسیدن تحول به پایه یازدهم آموزشی و لزوم تألیف کتب درسی اظهار داشت: ۳۰ عنوان کتاب درسی جدید التالیف برای پایه یازدهم آماده‌شده است.

 

وی بابیان اینکه برخی عناوین کتب درگذشته نیز وجود داشته است تصریح کرد: محتوای موجود در کتاب‌ها همگی به‌صورت روزآمد بوده و تنها برخی از کتاب‌ها با عناوین گذشته تألیف شده است.

 

امانی تهرانی ویژگی کتاب‌ها جدید را توجه به فضای واقعی درس و ایجاد ارتباط با کتاب دانست و افزود: در تهیه کتاب‌ها موضوعات  تمام تلاشمان بر این اصل بوده حجم کتاب‌بازمان تحصیلی متناسب و به‌گونه‌ای باشد که در زمان آموزشی کتاب به‌صورت کامل تدریس و سبب یادگیری شود.

 

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش همچنین در خصوص زمان مصوب آموزشی دوره متوسطه دوم را ۳۵ ساعت در هفته اعلام کرد و بیان داشت: این مدت‌زمان بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌وپرورش تعیین‌شده است.

 

وی اهداف اصلی برای تألیف کتب در درسی را توجه ویژه به سطح علمی استاندارد دانست و ادامه داد: کتاب‌ها به لحاظ علمی باید به‌گونه‌ای رشد دهنده و دارای مسیری هموار برای یادگیری باشند.

 

امانی تهرانی همچنین توجه به کارهای گرافیکی و نوع چاپ و استفاده از تصاویر بسیار با اهمیت خواند و تشریح کرد: استفاده از تکنیک‌های صحیح باید به‌گونه‌ای باشد که برای دانش آموزان جذابیت ایجاد کند.

 

وی به موضوع فراگیر شدن استفاده از فضای مجازی در بین دانش آموزان و جامعه اشاره کرد و بیان داشت: تألیف کتاب سواد رسانه‌ای در این خصوص باهدف استفاده از صحیح در پنج سطح مهارتی تهیه‌شده است .

 

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه به دوره‌های ضمن خدمت برای معلمان به ای تدریس کتب جدیدالتألیف اشاره کرد و افزود: این دوره‌ها با استفاده از اساتید ملی در استان‌ها در حال برگزاری است.

 

وی در ادامه به موضوعات ارزشی در کتاب‌های درسی اشاره کرد و افزود: مطالب ارزشی در کتاب‌های درسی دارای سابقه‌ای طولانی است که بیش از۳۴۰صفحه از کتاب‌های درسی به این موضوع اختصاص‌یافته است.

 

امانی تهرانی بابیان اینکه موضوع سرزمین‌های دفاع مقدس تاکنون دارای ۶صفحه در کتاب‌ها بوده‌اند تصریح کرد: با اضافه شدن درس پادگان دوکوهه به کتاب صفحات مربوط به این حوزه به ۱۰صفحه افزایش پیداکرده است.

 

انتهای پیام/