فرهنگسرای امام رضا (ع )با حضور تولیت آستان قدس رضوی شب گذشته در سبزوار افتتاح شد.

به گزارش بصیر سبزوار، خلیل اکبری معاون فنی و عمرانی استان قدس رضوی در این مراسم بابیان اینکه این پروژه در زمینی به مساحت۱۲هزار و۵۰۰مترو زیربنایی به وسعت ۳هزار و ۵۰۰مترمربع ساخته‌شده است اظهار داشت: هزینه این پروژه بالغ‌بر ۹ میلیارد از محل منابع مالی آستان قدس رضوی تأمین‌شده است.

 

وی در ادامه بابیان اینکه سعی شده است تا فضاهای فرهنگی به‌صورت کامل در مجموعه فراهم شود تصریح کرد: ساخت دو سالن مجزا قرائت‌خانه برای برادران و خواهران،ساخت سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت ۴۲۰نفر و همچنین طراحی سالن‌های نمایشگاهی و نگارخانه‌ای از دیگر مکان‌هایی است که در مجموعه ایجادشده است.

 

اکبری با تقدیر از حمایت‌های شهرداری و شورای شهر سبزوار در راستای ایجاد این فرهنگسرا بیان داشت: دید باز مسئولان در این شهرستان زمینه اهداء رایگان زمین مجموعه در جهت ساخت فرهنگسرا شد.

 

وی در ادامه به طراحی و ساخت فرهنگسرا اشاره کرد و افزود: ساخت این پروژه بر اساس سبک ایرانی اسلامی و توجه به ارزش‌های اسلامی بوده است.

 

ساخت فرهنگسرای امام رضا از سال ۹۱در سبزوار کلنگ خورده  که شب گذشته پس از نزدیک به چهار سال با حضور تولیت آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام رئیسی به بهره‌برداری رسیده است.

 

انتهای پیام/