تولیت استان قدس رضوی گفت: مغرب زمین برای هیچ ملتی گره ای را باز نکرده و ما باید با اتکا به خداوند و اعتمادبه‌نفس گره‌گشای مشکلات کشور باشیم.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت استان قدس رضوی شب گذشته در مراسم افتتاح فرهنگسرای امام رضا در سبزوار بابیان اینکه مغرب زمین تاکنون گره ای از ملتی باز نکرده است اظهار داشت: انتظار ما از مسئولین اعتماد به نیروی جوان کشور خودمان است تا با توانمندی‌های داخلی و اتکا به خداوند مشکلات را حل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه خود این اعتمادبه‌نفس نیز از اتکا به قدرت خداوند ایجاد می‌شود ابراز داشت: این جوانان یک روز سربداران شده و در تاریخ ماندگار شده‌اند و امروز سرداران شهیدی هستند که مفاخر کشور شده‌اند.

 

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه بابیان اینکه توجه ملت به ارزش‌های اسلامی و مسئولیت آن‌ها به‌عنوان مسلمان سبب شد تا دست به انقلاب اسلامی بزنند ادامه داد: فرهنگ ملی ما جدای از فرهنگ اسلامی کشور و مردم ما نیست که امروزه مورد هجوم بی‌امان قرارگرفته است.

 

رئیسی با اشاره به لزوم وجود مرزبانان فرهنگی در کشور باهدف صیانت از ارزش‌ها اسلامی ابراز داشت: باوجود جنگ نرمی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم حضور فعالان فرهنگی به‌صورت مستمر باید به صیانت از دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی بپردازند.

 

وی بابیان اینکه بسیاری از مفاهیم عالی ما مورد تهدید بی‌سابقه قرارگرفته است تأکید کرد: نگاه غربی سعی دارد تا جامعه را به سمت استفاده از فرهنگ غرب پیش برده و سبک زندگی علوی،فاطمی و رضوی را که ریشه در فرهنگ کهن ما دارد را تبدیل به فرهنگ غربی کند.

 

تولیت آستان قدس رضوی به نقش معلمان فرهنگیان دانشجویان و فرهیختگان در مبارزه با این فضا اشاره کرد و افزود: اقشار مرتبط در این موضوع باید در ابتدا با رصد ترفندها و بصیرت افزایی به جامعه آگاهی بخشیده وان را از گزند تهدیدهای غرب حفظ کنند.

 

رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه مجموعه فرهنگسرا به نام امام رضا(ع) مزین شده است تأکید کرد: این نام‌گذاری به این معنا است که این محیط باید محلی برای ارتباط جوانان بافرهنگ رضوی باشد تا بتوانند از امواجی که به سمت آن‌ها گسیل می‌شود نجات یابند چراکه تنها در پرتو ائمه است که می‌توان بر آسیب‌های اجتماعی پیروز شد.

 

وی ادامه داد: بدون تردید این مجموعه در سبزوار می‌تواند سال‌های متمادی نقش سازنده‌ای را با کتاب و کتاب‌خوانی و اندیشه ورزی برای جوانان سبزواری داشته باشد.

 

تولیت آستان قدس رضوی همچنین به فضای مجازی و ابزاری‌های ارتباطی در این دوران اشاره کرد و افزود: ابزارهای بشری تاکنون اختراع و ساخته‌شده است هیچ‌کدام به‌اندازه فضای مجازی نتوانسته زندگی بشری را تحت تأثیر خود قرارداد.

 

وی با اشاره به اینکه این‌گونه ابزار توانسته زندگی را دستخوش تغییرات کرده و راه‌های ارتباط را بسیار سریع کند تصریح کرد: تمام زوایای زندگی بشری امروزه تحت تأثیر این فضا قرارگرفته است.

 

رئیس بیان کرد: متأسفانه این اتوبان ارتباطی را غربی‌ها ایجاد کرده و برنامه‌نویسی آن را دست گرفته‌اند که ما باید برای استفاده از مزایای آن به‌صورت مدیریت‌شده با آن برخورد کرده تا فارغ از کجی‌ها وزشتی مای آن از استفاده مطلوب کنیم.

 

انتهای پیام/