رسم براین است که مسئولین بعد از اتمام کار و در دوران بازنشتگی و فراغت از احساس تکلیف های گاه و بی گاه قلمی به دست می گیرند و خاطراتی را از دوران برای خلق می نگارند

به گزارش بصیر سبزوار، رسم براین است که مسئولین بعد از اتمام کار و در دوران بازنشتگی و فراغت از احساس تکلیف های گاه و بی گاه قلمی به دست می گیرند و خاطراتی را از دوران خدمت  برای خلق می نگارند ؛حال ما فرض را بر این گذاشتیم که یکی از وزیران دولت اعتدال پس از مرارت های بسیار در این عصر پسا ایرباس به سر می برد و برای اینکه این خدمات برای  نسلهای اینده به یادگار بماند مطالبی را نگاشته است.

مسکن مزخرف

وزارت هم شغل پر دردسریست. این همه گرفتاری داریم، باید برویم با فرانسه قرارداد خرید ایرباس را امضا کنیم، آن وقت عده ای مسکن مهرشان را از من می خواهند! بروید از همان دولت مهرورزتان مسکن مهرتان را بخواهید! نمی دانم با چه زبانی بگویم که این طرح مزخرف است.
بیمه  که هستند
امروز دو تا قطار به هم خوردند و چند نفر مردند. همین حادثه است پیش می آید دیگر. پرسیدم، گفتند مسافران بیمه بوده اندخیالمان راحت شد مسافران بیمه بودند و ضررش را باید شرکت بیمه بدهد چرا من استعفا بدهم مجلس هم خب یار بود برای استیضاح کاری نکرده است. نمی دانم باز چرا به عده ای دلواپس برخورد، مجبور شدم جلوی دوربین بروم. اشکم را درآوردند! ولی باز هم می گویم اگر مسافران مردند، عیبی ندارد؛ بیمه که هستند.

عشق من ایرباس

بالاخره روز مهم زندگی من فرا رسید نتیجه تمام تلاش هایمان را که درچند ساله صدارت کشیدم با فرود یک فروند ایرباس مرجوعی گرفتم این اسپانیایی ها هم عجب مردمان پرتوقعی هستند ؛بهانه رنگ هواپیما را اوردن که چرا سفید است حتما شما طرفدار رئال مادرید هستید،و چرا مثل لباس دیپورتیو لاکرونیا رنگش نکردید به همین بهانه واهی هواپیما را پس دادند ولی خب اینجای کار شانس ما گفت که نزدیک انتخابات رنگ ایرباس به مذاقشان خوش نیامد وآن را پس فرستاند و ماتوانستیم توی سرمال بزنیم و جنس را “بز” خر کنیم البته ناگفته نماند که اگر رنگ هواپیما بنفش بود بیشتر خوشمان می آمد. یک ایرباس از آن صد ایرباس به ایران آمد. اگر دست من بود تاریخ انقلاب را به قبل و بعد از خرید ایرباس تقسیم می کردم. واقعاً چه هواپیمای باشکوهی است! بدون شک می ارزد ما تنها چند پاکت سیمان خرج کردیم ریختیم توی یه چاله به اسم راکتور در عوض یه هواپیما گرفتیم.
اصلا  آدم در این جاست که به عظمت غربی ها و درماندگی ما ایرانی ها پی می برد. ان قدر خوشحالم که می خواهم بال دربیاورم.

بعد از این خرید عکسی از خودم و ایرباس جان در اینستاگرام گذاشتم خیلی ها لایکم کرده بودند و خیلی ها هم برایم پیام گذاشته بودند. تا به حال هیچ کدام از پست هایم ابنقدر لایک نگرفته بود
-من می گفتم ایرانی ها فقط عرضه درست کردن آبگوشت بزباش رو دارند. دمت گرم! حرف منو ثابت کردی. (مشاور عاشق آبگوشت بزباش)

-از زحمات بی شائبه شما سپاسگذاریم. (جمعی از کارکنان شرکت ایرباس)

-اگه از خبلان های ایرانی خوشت نمی یاد، بگو خلبان خارجیش رو وارد کنیم. (وزیرهستم، عشق مدیر خارجی)

-خدا رو شکر که با نزول اجلال این هواپیمای عزیز، حداقل می تونیم ذره ای از این آفتاب تابان رو به ملت نشون بدیم. (جماعت عاشفان برجام)

-ما چند تن سیمان ریختیم، به جاش این ایرباس به این خوشگلی رو از فرانسه آوردیم. مگه معامله برد-برد غیر اینه؟ آیا این کافی نیست؟ (قطعاً نماینده هستم)

-من شصت سال قبل گفتم ایرانی جماعت عرضه ساخت یک لوله آفتابه رو نداره چه برسه به ملی کردن نفت! رو سفیدم کردی! منو توانون دنیا سربلند کردی. (روح رزم آرا)

-نه مسکن مهر نه حق الناس/ عباس عشق ایرباس! (میگن دلواپسم!)

 

*محمود شم آبادی*