مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: 29 شهرستان استان در تنش آبی قرار گرفته‌اند

به گزارش بصیر سبزوار حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شرکت ابو فاضلاب سبزوار بابیان اینکه متأسفانه در برخی از شهرستان‌ها کسری آب در برخی از شهرستان‌ها به ۸۰۰لیتر در ثانیه می‌رسد اظهار داشت: ۲۹ شهر استان خراسان رضوی در تنش آبی قرارگرفته‌اند.

وی در ادامه بابیان اینکه میزان مصرف و تولید در برخی از شهرستان‌ها هم‌تراز شده و در یک سطح قرار دارند تأکید کرد: حل مشکل این شهرستان‌ها با کمک و یاری مردم و صرف جویی در مصرف آب قابل‌حل خواهد بود.

اسماعیلیان راه‌حل مشکل کم‌آبی در استان در سال جاری را حفر و جابجایی ۴۵ حلقه چاه، ۹۰ کیلومتر خط انتقال و ۱۵ هزار مترمکعب مخزن ذخیره در شهرهای استان دانست و افزود: ۲۸درصد از منابع آب تولیدشده در استان بدون درآمد است که متأسفانه از این مقدار ۶۰درصد مربوط به تلفات فیزیکی شبکه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی همچنین از تخصیص ۳۲۰میلیارد ریال برای تکمیل طرح تصفیه‌خانه فاضلاب در توحید شهر خبر داد و افزود: امیدواریم با اختصاص این مبلغ تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک توحید سبزوار با ۱۵ هزار مترمکعب به سیستم تصفیه پیشرفته مجهز می‌شود.

در این مراسم از زحمات و تلاش‌های محمدرضا آغشته تقدیر و حسین ریاضی به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب شهری سبزوار منصوب شد.