مسئول دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار گفت: 70نفر از کودکان بین 3 تا 6سال محلات حاشیه‌نشین سبزوار مورد آزمودن بینایی‌سنجی قرار گرفتند.

به گزارش بصیر سبزوار، ابوالقاسم سنایی فرد مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف سبزواردر جمع خبرنگاران بابیان اینکه طی دو روز ۷۰نفر از کودکان محلات هدف حاشیه‌نشینی مورد آزمودن بینایی‌سنجی قرارگرفته‌اند اظهار داشت: پس از انجام این آزمون موارد مشکوک به کم بینایی و مشکلات چشمی برای معاینات دقیق‌تر به پزشک متخصص ارجاع داده شدند.

وی با اشاره به این‌که  طرح سنجش بینایی کودکان پیش از سنین مدرسه گامی مؤثر برای تشخیص زودهنگام ناراحتی‌های چشمی کودکان است تصریح کرد: شناسایی بیماری‌های بینایی در سنین کودکی علاوه بر کاهش هزینه‌های درمان در جلوگیری از بروز آسیب‌های غیرقابل‌حل نیز نقش مؤثری دارد.

وی کودکان مورد آزمون را افراد بین ۳ تا ۶سال دانست و عنوان کرد: این از این دوره به‌عنوان دوران طلایی برای پیشگیری بیماری‌های مربوط به چشم نام‌برده می‌شود که می‌توان با شناسایی بیماری راهه‌ای پیشگیری ساده را برای کودکان تجویز کرد.

مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی محلات هدف سبزوار به استقبال خانواده‌های این محل از این طرح اشاره کرد و افزود: با توجه به‌رایگان بودن طرح برای افراد درصدد هستیم تا این طرح را در محلات دیگر هدف سبزوار نیز به اجرا درآوریم.
سبزوار به‌عنوان شهر پایلوت اجرای طرح توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کشور انتخاب‌شده است.