مراسم پایانی هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار امشب (جمعه ۱۷ دی ماه) در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.

هیئت داوران هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار فانوس‌ بخش ملت قهرمان را به مستند «خیر النساء» به کارگردانی علیرضا باغشنی اهدا کرد.

علیرضا باغشنی درباره موضوع مستند «خیرالنساء» اظهار داشت: داستان این مستند درباره بانوی ۹۲ ساله‌ای است که در روستای صد خرو سبزوار زندگی می‌کند و منزلش در زمان جنگ پایگاه مردمی پشتیبانی جبهه بوده است.

وی یادآور شد: در این مستند خیرالنساء قصد دارد روز عاشورا برای هیئت قاسم بن الحسن نان، کلوچه، و مربا بپزد ضمن آنکه در طول مستند همزمان فعالیت‌های پشتیبانی جبهه روستای صدخرو را توضیح می‌دهد.

علیرضا باغشنی هدف از تولید این اثر را خدمت به انقلاب دانست و اضافه کرد: قصد من از تولید این اثر نشان دادن ظرفیت‌های مردم برای انقلاب بود، به طوری که قبل از جنگ همسر خیرالنساء به او اجازه نمی‌داد که تنها از خانه بیرون برود ولی وقتی جنگ آغاز و حضور خیرالنساء در بعضی مکان‌ها نیاز شد این قضیه را پذیرفت.

این کارگردان در ادامه اظهار داشت: این مردم بودند که برای انقلاب جهاد کردند همانطور که در زمان جنگ مردمان روستای صد خرو به سرپرستی خیر النسا هر چه در توان داشتند برای رزمندگان انجام می‌دادند.