امام جمعه سبزوار گفت: اساتید دانشگاه نسبت به حوزه های معرفتی و دینی توجه ویژه ای داسته باشند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه علم به تنهایی نمی تواند مایه پیشرفت انسان شود اظهارداشت: رشد علمی انسان باید همراه با رشد معنوی صورت گیرد تا انسان به درجات عالی برسد.

 

وی با اشاره به دیدار اخیر امام خامنه ای با دانشجویان و نخبگان علمی افزود: نکات ارزشمندی که در این دیدار بیان شد نشان از توجه ویژه رهبر انقلاب به پیشرفت علمی جوانان کشور در کنار رشد معنوی دارد.

 

مقیسه همچنین به سالروز دستور رضاخان مبنی بر کشف حجاب اشاره کرد و افزود: رضا خان با این عمل خود سعی داشت تا نقش انسان سازی زنان را از انها گرفته و زنان جامعه اسلامی را به ملعبه ای دردست مردان و اجانب تبدیل کند.

 

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب نعمتی است که از سیره انبیا به ما رسیده است تصریح کرد: بسیاری از زنان با ایمان و با عفت به سالها به خاطر دستور کشف حجاب و به دلیل حفظ عفت خود در خانه ماندند و بیرون نیامدند.

 

امام جمعه سبزوار به شیوه جبری و خشن رضا خان در زمان حکومت خود برای برداشتن حجاب زنان اشاره کردو افزود: دشمن در حال حاضر با روش های دیگری سعی دارد تا جامعه را نسبت به حجاب بدبین و دلزده کند تا با حرکتی خزنده به اهداف خود برسد.

 

مقیسه یکی از آسیب های شبکه های مجازی را ترویج شبهات و ایجادبدبینی ها نسبت به این امر مقدس دانست و افزود: متاسفانه برخی بدون تحقیق و بدون مطالعه دقیق در این فضا ها سیر می کنند و این کار سبب می شود تا ناخواسته به سرباز دشمن تبدیل شوند.

 

انتهای پیام/