عضو هیئت رئیسه سابق مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: امروز رکود و بی ثباتی در تصمیم برخی از مدیران، امنیت سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی را به خطر انداخته است.

مهرداد بذرپاش نماینده سابق مردم تهران در مجلس که در مراسم بزرگداشت شهدا در اردکان یزد سخنرانی می‌کرد با تشریح مقام شامخ شهدا بیان داشت: خدا را شاکرم در جمع مردم اردکان و در برنامه ای به نام و یاد شهدا شرکت می کنم و به مردم اردکان باید تبریک گفت که پرورش دهندگان حافظان گمنام امنیت هستند.

بذرپاش شهر اردکان را دامان پرورش دهنده شهدایی امثال علی محمدی‌ ها دانست و عنوان داشت: مردم این شهر به اندیشمندی و فرهیختگی در کشور مشهورند و یزد پهنه ی تضارب آرا و اندیشه های متکثر است.

وی همچنین در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در تمام ابعاد آن گفت: وظیفه هر دولتی در هر مقطعی آرامش بخشیدن به زندگی عمومی مردم است و امنیت، مثل هوا برای انسان، لازم است. فرقی نمی کند این انسان در کجا باشد، مرزنشین باشد یا پایتخت نشین و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: امنیت تهران، واجبتر از امنیتِ مردم مرزنشین جنوب و شرق و غرب کشور نیست. بذرپاش ادامه داد: در عین حال نمی توان با نگاه رایج امنیتی مزاحم حریم خصوصی مردم شد و آنچه شهید فتوحی ها برای ما انجام دادند این بود که خیمه امنیت را بر سر کشور زدند.

عضو هیئت رئیسه سابق مجلس با بیان وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: امروز رکود و بی ثباتی در تصمیم برخی از مدیران، امنیت سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی را به خطر انداخته است.

وی با بیان اهمیت تضارب آرا در کشور گفت: زمانی که تضارب آرا میان نخبگان سیاسی کشور منجر به هم افزایی نمی شود دوگانه سوزها میدان دار می شوند. وی ادامه داد: اگر تضارب آرا را درست فهمیده بودیم می توانستیم از دستاوردهای سیاسی آن به نفع کشور استفاده کنیم؛ بلوغ سیاسی مردم نشان می دهد که تنها سر دادن شعار آزادی یا بعد از آن عدالت برای اداره کشور کافی نیست. ایشان برجام را محصول طایفه ای دانست که از این افراط و تفریط ها به نفع خود استفاده کردند همان طور که گور خوابی و حقوق های نجومی نیز محصول همین افراط و تفریط هاست.

بذرپاش با اشاره به نتیجه اعتماد به نظام سلطه بیان کرد: اعتماد بیجا به دشمن و عمل به دستور آنها نتیجه اش از دست دادن جوانانی همچون شهید محمد منتظر قائم نخستین فرمانده سپاه یزد است. بذرپاش در این خصوص گفت: به جای بیگانگان به خودمان اعتماد داشته باشیم، به اراده این ملت بزرگ اعتماد داشته باشیم، به روح سازنده این مردم اعتماد داشته باشیم.

وی بیان داشت: برخی ها به دنبال تزریق ژنِ ناتوانی، ژنِ نمی توانیم، ژنِ وابستگی به دیگران در ما هستند و مشکل ما بازگشت به عقب است. بذرپاش گفت: ما را امروز به حرف‌های ۱۰۰ سال قبل حواله می دهند که اگر ایرانی بخواهد پیش برود، بایستی از فرق سر تا پا بشود غربی و اروپایی؛ باید همه‌چیزِ خودش را شبیه آنها بکند، شاید بتواند جلو برود این منطق برخی از مدیران ارشد در کشور ما شده است.

عضو هیئت رئیسه سابق مجلس با تشریح جریان های سیاسی در کشور گفت: امروز با جریانی در سیاست مواجه هستیم که فریبکارانه نخبه دانشگاهی این خطه را به انزوا کشانده و البته این مدل بازی های جناح های سیاسی کشور به خورد جوان ایرانی نمی رود. وی ادامه داد: به نظر من راه خروج از رکود سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشور گوش نکردن به نسخه سراسر عیب و نقص و غرب پیچیده ی عده ای در داخل است.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم،در رأس آن بیکاری خواسته امروز شهدای ماست.امروز باید برای دستگیری از محرومان و زمین خوردگان مجاهدت باموالهم و بانفسهم کنیم.امروز چشمان شهدا به دستان من و شماست که چقدر گره گشایی می کنیم و چقدر دستگیری می کنیم؛ دستگیری از یک نیازمند خود یک یادواره شهداست.وی همچنین ادامه داد: امروز صدمه به جمهوری اسلامی ایران از طریق ناکارآمدی مدیریت در کشور اتفاق می افتد؛مدیریت در کشور باید اصلاح شود،اینگونه مدیریت اشرافی، بی مدل و برنامه، کم تحرک و متمرکز به نسخه های شکست خورده و خسته ما را به جایی نمی رساند.هر وقت نظام و کشور در یک بخشی در حال جهش است ناگهان عده ای خود کم بین و ناامید از راه می رسند و کار را متوقف می کنند.

وی موفقیت این کشور را در گرو اعتقاد داشتن به «ما می توانیم» دانست و گفت: باور عمیق دارم یکی از سنگرهای بزرگ پیروزی ملّت و جوانان آن باور به خود و روحیه‌ی «ما می توانیم» است . با انگیزه‌ی ایمانی، بصیرت دینی، همّت بلند، جرأت عمل، اعتماد به ‌نفس با یاد و نام شهیدانمان ایرانی پررونق و افتخارآمیز خواهیم ساخت.

بذرپاش در پایان سخنانش گفت: همه باید خودمان را مدیون شهدا بدانیم و ما همه باید خود را متعهد بدانیم به حفظ و پاسداری آرمانهای انقلاب و ارزشهای انقلاب. وی همچنین تاکید کرد: توسعه و بسط مدیریت مردمی و ایستادگی در مسیر آرمانهای الهی راه حل اقتصاد، فرهنگ و اجتماع است.

انتهای پیام/