سرپرست هیئت پهلوانی و زورخانه ای خراسان رضوی گفت: 35 درصد از مرشدان خراسان رضوی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین فیروزیان شب گذشته با حضور در زورخانه ذوالفقار سبزوار و در جمع باستانی کاران این شهرستان با بیان اینکه ۹۰زورخانه در استان فعالیت می کنند اظهارداشت: در حال حاضر ۱۲۰مرشد فعال در این زورخانه های استان فعالیت می کنند که ۸۰نفر از آنها رتبه بندی شده اند.

وی به تفاهم نامه ای میان سازمان تامین اجتماعی و فدراسیون زورخانه ای کشور اشاره کرد بیان داشت: امیدواریم با حضور رئیس جدید دیگر مرشدان نیز از این حق بهره مند شده و تحت حمایت بیمه قرار گیرند.

وی همچنین در ادامه به رتبه بندی ۷۵ درصد از ورزشکاران این رشته اشاره کرد و افزود: پس از اجرای طرح رتبه بندی صدور احکام ارزش یابی و رتبه بندی به بعداز برگزاری انتخابات فدراسیون این رشته موکول شده است.

فیروزیان با اشاره به اینکه توسعه ورزش های زورخانه ای و باستانی نیازمند حمایت مالی و جذب اسپانسر است تصریح کرد: غیر از اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان کمک نکرده است.

فیروزیان با اشاره به جایگاه ورزش های باستانی خراسان رضوی در سطح ملی ، عنوان کرد: ورزش باستانی به عنوان تاریخ و فرهنگ کشور ما محسوب می شود و ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ای از سنین ۲ الی ۹۰ سالگی حضور دارند.

انتهای پیام/