همزمان با نواخته شدن زنگ شیر در مدارس سبزوار کار توزیع 53 هزار بسته شیر در مدارس آغاز شد.

 

به گزارش بصیر سبزوار، مدیر آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم با بیان این که روزانه ۵۳ هزار شیر در مدارس توزیع خواهد شد اظهارداشت: ۱۲ هزار بسته از شیرها به صورت استریلیزه و برای مدت ماندگاری بیشتر در روستا و مابقی به صورت پاستوریزه و روزانه در مدارس شهری توزیع خواهد شد.

 

مرتضی بینش در ادامه با بیان اینکه  تاخیر در توزیع شیر در مدارس به صورت  سراسری بوده است تشریح کرد: تامین اعتبار از طریق تصویب مجلس و وزارت عامل تاخیر در توزیع شیر مدارس بوده است.

 

وی با اشاره به هزینه ۲۱ میلیون تومانی توزیع شیر به صورت روزانه در مدارس تصریح کرد: توزی شیر طی ۴۵ نوبت در مدارس شهر به اجرا در خواهد آمد.

 

بینش با بیان اینکه شعار آموزش و پرورش استان تعلیم و تربیت تمام ساحتی است، اظهار کرد: یکی از ساحت‌های مهم تعلیم و تربیت ساحت تربیت‌بدنی و زیستی است، هنگامی می‌توانیم دانش‌آموزان خوب تحویل جامعه دهیم که تن و روان سالم داشته باشند بنابراین دانش‌آموزان باید یاد بگیرند که چگونه بدن خود را قوی کنند و آن پرورش دهند.

 

مدیرآموزش و پرورش سبزوار با اشاره به اینکه به طور معمول مصرف شیر در بین کودکان پایین است ادامه داد: طرح شیر در مدرسه با هدف فرهنگسازی مصرف شیر چندین سال است که اجرا می‌شود و محققان معتقدند این برنامه منجر به افزایش آگاهی دانش آموزان درخصوص اهمیت مصرف شیر و جایگزین‌های آن شده است.

 

انتهای پیام/