فرماندار سبزوار با اعتراض به صحبت های سخنران مراسم بزرگداشت قیام 9 دی بار دیگر عدم انتقاد پذیری دولتمردان در خصوص برجام و دیگر اقدامات دولت یازدهم را نمایان کرد.

به گزارش بصیر سبزوار ،پس از سخنرانی قاسم جعفری نماینده سابق مجلس در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی و برخی انتقادات به بی نتیجه بودن برجام و اشتباه در اعتماد به امریکا از سوی وی در انتهای مراسم با اعتراض فرماندار سبزوار رو برو شد.

 

احمد برادران که این صحبت ها را بی اساس و یک طرفه می دانست با اعتراض به انتقادات دولت بار دیگر از تقریبا هیچ حمایت کرد.

 

این اتفاقات و اعتراضات در حالی رخ میدهد که بی نتیجه بودن برجام بارها از سوی دولت مردان مطرح شده تا جایی که رئیس بانک مرکزی دستاورد برجام برای ایران را “تقریبا هیچ” عنوان کرد و همچنین کنگره امریکا با تصویب تمدید تحریم های ایران عملا نقض برجام انجام داد که این حرکت آمریکایی ها عملا برجام را به تاریخ سپرد تا جایی که  رئیس جمهور و مقامات ارشد دولت نیز به صراحت به نقض برجام اذعان داشتند.

 

گذشته از این حرف ها صحبت های وزیر امور خارجه مبنی بر اشتباه در اعتماد به قول وزیر امور خارجه دشمن ملت ایران این روزها مطرح بوده که علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر عدم اعتماد به دشمن صورت گرفته است.

 

حال جای این سوال پیش می آید که با تمام اقدامات و بیانات مقامات دولتی در خصوص بی نتیجه بودن برجام و همچنین نقض آن از سوی دولت آیا امکانی برای تعریف و تمجید از تقریبا هیچ باقی است و یا اینکه در منشور حقوق شهروندی جایی برای انتقاد از برجام وجود ندارد.

 

در میانه این بحث ها گله مندی فرمانده سپاه سبزوار نسبت به عدم برگزاری جلسه هماهنگی در جهت برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه مردمی از سوی فرمانداری نیز مطلب دیگری بود که  مطرح شد، به گونه ای که فرمانده سپاه ناحیه سبزوار با انتقاد از فرماندار عنوان کرد:  هیچ جلسه ای از سوی فرمانداری برای هماهنگی در جهت اجرای مراسم ۹ دی برگزار نشده است.

 

در بی رغبتی دولتمردان سبزواری نسبت به برگزاری همایش بزرگداشت حماسه ۹دی می توان به عدم اطلاع رسانی کافی آنها در این خصوص نیز اشاره کرد به طوری که در آستانه ۹ دی با تمام تاکیدات رهبر برای ماندگاری این روز در تاریخ؛دوستان زحمت نصب یک بنر برای اطلاع رسانی را به خود نداده  اما در حرکتی هماهنگ تمام ادارات شهر همزمان با تصویب برجام مزین به بنرهای تبریک این موضوع  می شود.

 

انتهای پیام/