آیین افتتاح هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با 9دی در سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،احسان مینایی در آیین افتتاح اکران های مردمی این جشنواره در سبزوار با بیان اینکه بیش از ۱۰۰فیلم در جشنواره خراسان رضوی اکران خواهد شد اظهارداشت: فیلم سازان جوان در جشنواره قالب های اقتصاد مقاومتی ،جنگ نرم ،و استکبار ستیزی و عوامل فتنه ۸۸ را به عنوان موضوع های انتخابی برگزیده اند.

 

وی با اشاره به ویژه گی مردمی جشنواره عمار در خصوص ایجاد بستر کار فرهنگی برای تمام افراد تصریح کرد: جشنواره فیلم عمار این امکان را برای مام افراد ایجاد می کند تا با کم ترین امکانات اقدام به اکران فیلم ها با موضوعات مذهبی فرهنگی جهان اسلام و مدافعان حرم کنند.

 

مینایی ادامه داد: علاوه‌بر اینکه هیچ محدودیتی در مکان اکران نیست، هیچ مانعی از نظر سن و جنس برای اکران‌کنندگان وجود ندارد و همه طیف‌های جامعه، اعم‌از خانم‌های خانه‌دار و دانشجویان می‌توانند اکران‌کننده و مخاطب فیلم‌های عمار باشند.

 

دبیر هفتمین جشنوارهه فیلم های مردمی با بیان اینکه اکران رسمی فیلم های جشنواره همزمان با ۹ دی و سالروز قیام مردمی آغاز می شود عنوان کرد:  در مناسبت‌های مختلف سال، مثل هفته دفاع مقدس،۱۳آبان، دهه فجر، ماه محرم، رمضان و هر مناسبت مذهبی و ملی دیگر دبیرخانه نیز فعال است و علاقه‌مندان می‌توانند این آثار را از دبیرخانه دریافت کرده و برحسب مناسبت‌ها دسته‌بندی و آماده اکران کنند.

 

در ادامه مراسم به سنت آیین های افتتاح از مجتبی مومن یکی از هنرمندان انقلابی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/