رئيس اداره سوادآموزي شهرستان سبزوار گفت : قريب به ۹۰درصد مردم سبزوار از نعمت سواد برخوردار هستند .

به گزارش بصیر سبزوار،حسن دامرودی در مراسم گرامی داشت هفته سواد آموزی با بیان اینکه نزدیک به ۹۰درصد از مردم سبزوار به عنوان افراد با سواد تلقی می شوند ادامه داد:ازتعداد ۲هزار و۴۵۰نفر پالایش شده در سیستم سوادآموزی قریب به ۸۱۶ نفر بی سواد تشخیص داده شده اند .

وی با اشاره به کمک مدیران مدارس وسایر ادارات درشناسایی وجذب بی سوادان اظهار داشت :در راستای حذف بی سوادی کمک مسئولان ومدیران مدارس بسیار مهم خواهد بود.

 

دامرودی با اشاره به برنامه های هفته سوادآموزی اظهار داشت :خاطره نویسی در مورد سختی کار آموزش دهندگان به همراه ساخت مستندی از فعالیت های آنان در دستور کار است .

 

وی همچنین با اشاره به نگارش کتابی به زبان ساده در مورد سبزوار شناسی گفت :توانمندیها و افتخارات فرهنگ بومی محلی ،بزرگان ونام آوران توسط اداره سوادآموزی با هدف دسترسی سواد آموزان این اداره تدوین خواهد شد.

 

دامرودی همچنین به برگزاری دوره های آموزش رایانه به سوادآموزان اظهار داشت :با همکاری معاونت پژوهشی برنامه ریزی نیروی انسانی دوره های آموزش رایانه انجام شده است .

 

مدیرآموزش وپرورش سبزوار در این مراسم  گفت :هر چه دایره بی سوادی در کشور کمتر شود سختی کار اداره سوادآموزی نیز بیشتر خواهد شد.

مرتضی بینش در آغاز هفته گرامیداشت سوادآموزی در جمع کارکنان این اداره خاطر نشان کرد:عملیاتی کردن پیام مهم این هفته که توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی با عنوان حذف بی سوادی در حوزه های مختلف آموزشی –فرهنگی ،اجتماعی اعلام شده است کاری مضاعف و جهادی را می طلبد.
وی ادامه داد:نیاز امروز جامعه آن است که مردم در همه زمینه های ازسوادمناسب برخوردار باشند و تنها صرف خواندن و نوشتن مطلوب ما نیست.

 

انتهای پیام/