مدیر مسئول روزنامه کیهان ضمن تأکید براینکه ۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود، گفت: درگیری‌ ما با آمریکا ماهوی است و مادامی که با اسلام ناب در حاکمیتی که داریم و آمریکا بر خوی استکباریش تأکید دارد این درگیری ادامه دارد.

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان امشب ۶ دی‌ماه در نشستی با موضوع از فتنه دیروز تا نفوذ امروز که در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد،‌ تصریح کرد: فتنه ۸۸ یک فتنه آمریکایی – اسرائیلی است که اسناد فراوانی برای این عنوان وجود دارد.

وی افزود: فتنه ۸۸ ممکن است به عینه تکرار نشود اما موضوع آن تکرار شدنی است. حضرت علی (ع) در مورد فتنه‌ها می‌فرمایند که فتنه‌ها می‌آیند شبهه ایجاد می‌کنند و وقتی می‌گذرند بصیرت می‌آفرینند.

شریعتمداری گفت:‌ فتنه اساساً داستانی است که از انتها خواندنی‌تر است اگر چه از ابتدا هم اگر در آن دقت شود قابل درک و کشف است.

نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ جنگ احزاب (خندق) بود. در جنگ احزاب همه آمده بودند یعنی همه دشمنان آن روز در میدان حضور یافته بودند و همه در آن به این نقطه اشتراک رسیده بودند که با این اسلام نوپا مخالف هستند و با خود گفتند همه جمع می‌شویم تا کار اسلام نوپا را یکسره کنیم و بعد به مسائل خود برسیم.

وی تصریح کرد: فتنه ۸۸ ریشه‌ای حداقل ۱۰ -۱۵ ساله داشته یعنی دشمن بعد از ناامید شدن از حمله نظامی و عرصه‌های دیگر به فکر این فتنه افتاد. تعداد زیادی از کارشناسان برجسته، سازمان‌های اطلاعاتی غربی از مدت‌ها قبل به ایران تردد پیدا کرده بودند. این ترددها تحت عنوان مأموریت‌های آکادمیک بود.

شریعتمداری اظهار داشت: این افراد بعد از ورود با کسانی که بعداً در فتنه نقش داشتند جلسات فراوانی برگزار کردند. در آوریل ۲۰۰۸ مصادف با اردیبهشت ۸۷ مشاور اسبق ریگان و مسئول میز ایران در CIA و مسئول میز ایران در پنتاگون و ۲ نفر از ایران نشستی را برگزار کردند. ردپایی از حضور دکتر یزدی هم در این نشست وجود دارد که البته به قطع یقین نمی‌توان گفت. در آن نشست طرح احتمال تقلب برای انتخابات ایران مطرح شده بود.

وی ادامه داد: اینکه چه کسی طرح احتمال تقلب را در کشور مطرح کند بسیار مهم بود. این فرد باید فردی با تریبون مطرح باشد تا بتواند بحث تقلب را عنوان کند. اینکه تصمیم آن جلسه را به داخل کشور چه کسی منتقل می‌کند دقیقاً‌ نمی‌دانیم اما دو سه ماه پس از آن نشست آقای هاشمی احتمال تقلب را دادند.

نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان با اشاره به حضور و نقش افرادی از خارج از کشور در بحث فتنه تصریح کرد: یکی از سردمداران کوتای مخملی بعد از مطرح شدن احتمال تقلب در روز ۱۱ ژوئن یعنی یک روز قبل از انتخابات اظهار داشت که فردا در ایران انتخابات نیست بلکه یک انقلاب سبز کلید می‌خورد و تأکید می‌کند ما انتخابات رنگین دیگری در اوکراین و صربستان انجام دادیم و بعد از ایران نوبت به سوریه می‌رسید.

شریعتمداری گفت: ما به سه مقوله برای مبارزه با دشمن نیاز قطعی داریم. ابتدا نقشه راه دشمن و نقشه راه نظام را بشناسیم، پس از آن مقایسه مواضع و عملکردهای بین این دو خط را آگاه باشیم. برای هر فتنه‌ای از این دست به مانند فتنه ۸۸ باید خواص آلوده سنگ بنای آن را بگذارند. ویژگی خواص آلوده این است که شناسنامه سیاه و تابلوی خاکستری دارند.

وی ادامه داد: دشمن برای شکار افرادی از این دست نیاز به اشخاصی دارد که در نظام موجود مسئولیت شناخته‌ شده‌ای داشته باشند و این مسئولیت برای مردم هم شناخته شده باشد. افرادی از این دست به مجرد اینکه با خط اصلی نظام فاصله بگیرند آماده شکار هستند. وقتی شکار شدند تابلوی خودی دارند ولی هویت غیرخودی پیدا می‌کنند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: فتنه ۸۸ با حضور مردم در ۹ دی تمام شد یعنی ۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود اما ۹ دی پایان همه فتنه‌‌ها نیست زیرا درگیری‌ ما با آمریکا ماهوی است و مادامی که با اسلام ناب در حاکمیتی که داریم و آمریکا بر خوی استکباریش تأکید دارد این درگیری ادامه دارد.

شریتعمداری گفت:‌ اصلی‌ترین نقشه راه دشمن براندازی جمهوری اسلامی است این خط را هم همیشه مستقیم مطرح نمی‌کنند. بلکه در بعضی مواقع با طرح پلکانی جلو می‌برند. طرح پلکانی طرحی است که بعد از چند پله به هدف می‌رسید. حالا که ما این هدف را می‌دانیم باید نگاه‌مان به تمام جوانب باشد. لذا هرجا هر کسی را می‌بینید که با خط استراتژیک آمریکایی‌ها همخوانی دارد باید با احتیاط به او نگاه کنیم. یکی از این راه‌ها نفوذ است.

وی در مورد اینکه چگونه عوامل نفوذ را بشناسیم، خاطرنشان کرد:‌ اول باید بدانیم که نقطه حساس کجاست زمانی که نقطه حساس را پیدا کردیم باید بدانیم تاکتیک حریف برای ورود به این نقطه چیست و پس از ورود چه برنامه‌ای را دنبال می‌کند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان اضافه کرد: برای ورود به این کانون‌ها عوامل نفوذ هم‌رنگ می‌شوند اینجا است که عامل نفوذ مجبور است ظاهر خودی داشته باشد. در فتنه ۸۸ یک دفعه می‌بینید همه جریاناتی که با هم اختلاف نظر دارند دور هم جمع می‌شوند این همان ائتلاف سفید است.

وی در مورد ائتلاف سفید بیان داشت: این نوع طرحی است که افراد و گروه‌های که با هم اختلاف‌نظر دارند اگر در یک خط قرار بگیرند هرچه نقاط اتفاق نظر بیشتری داشته باشند دایره ائتلاف کوچکتر می‌شود. هر گاه دیدید جریاناتی با هم اختلاف‌نظر دارند به یک ائتلاف رسیدند به تابلوی ائتلاف اعتماد نکنید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: برای اینکه ببینید هدف اصلی ائتلاف چیست از مواضع آن گروه و ائتلاف مخرج مشترک بگیرید و وقتی می‌بینید برخی مدعیان اصلاحات، کارگزاران، بهائیان، منافقین، گروه‌های خارجی و عبدالمالک ریگی با هم ائتلاف می‌کنند باور نکنید هدف انتخابات است.

شریتعمداری در مورد حقوق‌های نجومی بیان داشت:‌ وزیر صنعت در روزهای اخیر گفته است که این مسئله مهم نیست و ۲ میلیارد چیزی نیست. اصلاً باید بگویم مبلغ حقوق‌های نجومی مطرح نیست. کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند لیاقت آن پست را ندارند.

وی در مورد شناخت افراد نفوذی گفت: نفوذی‌ای که برای ورود به مراکز حساس می‌آید حتماً باید مواضعش را بیان کند از اینجا می‌توان او را شناخت.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا برجام نفوذ است، اظهار داشت:‌ برجام تقریباً که هیچ، تحقیقاً هیچ نداشته است. بزرگترین دستاورد برجام این بود که نشان داد آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند. آقایان اصرار دارند برجام را الگویی برای بقیه مباحث به کار گیرند این نگرانی وجود دارد که آقایان ندانسته در یک چرخه فریب دور خودشان بچرخند اگر در حالتی بیفتید که احساس کنید در حال غرق شدند هستید هرچه جلوی دست‌تان بیاورند آن را می‌گیرید طرح آمریکایی‌ها این است.

شریعتمداری در انتها گفت: چیزی که خطرناک است این است که همین مسیر برجام را عده‌ای دنبال می‌کنند. حریف تک‌تک کانون‌های قدرت را در نظر گرفته و درست در زمانی که مردم طعم امنیت را چشیدند همان موقع برخی در داخل می‌گویند موشک لازم نداریم.