صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی حجت الاسلام غلامرضا مقیسه به عنوان امام جمعه شهرستان سبزوار معرفی شد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام معادی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در  جلسه ای که در دفتر فرمانداری شهرستان برگزار شد با معرفی حجت الاسلام مقیسه به عنوان امام جمعه جدید شهرستان اظهارداشت: حجت الاسلام مقیسه  سابقه تدریس ۱۷ سال درس خارج فقه و اصول و همچنین به مدت ده سال استاد راهنما سطح سه و چهار حوزه را در کارنامه خود دارند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه فقر اطلاعات سبب شده جامعه این تلقی را پیدا کند که انتخاب ائمه جمعه توسط مسئولین استانی صورت می گیرد تصریح کرد: انتخاب ائمه جمعه از سوی مرکز و در تهران انتخاب شده و به استان ها اعلام می شود.

 

آیت الله عالمی نیز در این مراسم با مهم برشمردن جایگاه نماز جمعه در جامعه بیان داشت: خوشحالیم که شورای سیاست گذاری با تلاش خود خلاء نبود امام جمعه در شهرستان را جبران کرده و نگذاشتند شهر بدون امام جمعه بماند.

 

نماینده استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان با بیان اینکه نماز جمعه جایگاه بسیار عظیمی در دین دارد ادامه داد: همه باید در رونق این فریضه عبادی سیاسی تلاش کرده و برمحتوای ان بیفزاییم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه هر نوع توسعه مناسب جامعه اسلامی نیست بیان داشت: توسعه ای باید مد نظر ما قرار گیرد که توحید زمینه اصلی ان باشد.

 

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام مقیسه امام جمعه سبزوار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی با حضور در آستان مقدس شهدای سبزوار به مقام این شهدا ادای احترام کرده و با انان تجدید بیعت کردند.

 

انتهای پیام/