معاون مدير كل ومدير آموزش وپرورش سبزوار گفت :شناسايي وجمع آوري اطلاعات فرهنگ بومي محلي شهرستان براي دانش آموزان يك ضرورت است .

به گزارش بصیر سبزوار،مرتضی بینش در مراسم افتتاح نمایشگاه پژوهش های آموزشگاه نمونه دخترانه با بیان اینکه شناسایی و جمع اوری اطلاعات فرهنگ بومی ضرورتی برای نسل نوجوان است اظهارداشت: جمع آوری اطلاعات مربوط به آیین و سنت های کهن بومی منطقه و شناساندن آن سبب خواهد شد تا نسل جوان و نوجوانان  نسبت به گذشته خود اشنایی پیدا کنند.

 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص آشنایی و جمع اوری اطلاعات بومی محلی سبزوار تصریح کرد: در این راستا آموزشگاه محمود بیهقی به عنوان مرکز سبزوار پژوهی در حوزه های آیین و روسمات بومی سبزوار انتخاب شده است.

 

 

ینش در ادامه با اشاره به فعالیت های پژوهشی صورت گرفته از سوی دانش آموزان  در جهت پژوهش های بومی محلی عنوان کرد:  بیش از ۶۰ پوستر از بزرگان ،نام آوران ،مکانهای دینی وجاذبه های گردشگری سبزوار در قالب نمایشگاه قسمت کوچکی از توانمندی های دانش آموزی است که می تواند در حوزه شهری نیز استفاده شود.
وی همچنین به مقالات ارائه شده ازسوی دانش آموزان در این زمینه اشاره کردوگفت :پژوهشهای صورت گرفته در این زمینه فرصتی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با نام آوران، بزرگان وجاذبه های سبزوار خواهد بود.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار همچنین با بیان اینکه رشد تک بعدی دانش اموزان مورد نظر اموزش و پرورش نیست بیان داشت: اشنایی با ظرفیت های تاریخی شهرستان می تواند سبب شکوفایی استعداد های دانش اموزان و انس و الفت انان با گذشته سبک زندگی اسلامی خواهد شد.

 

انتهای پیام/