رئیس اتاق اصناف سبزوار گفت: گشت های ویژه بازرسی در آستانه شب بلدا به رصد بازار می پردازند.

فخرالدین فتاحی در گفت و گو با بصیر سبزوار با اشاره به تمهیدات لازم برای کنترل و تنظیم بازار در آستانه شب یلدا اظهارداشت: سه تیم متشکل از گشت های بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه های میوه تربار و اجیل در سطح شهر به رصد بازار می پردازند.

 

وی با بیان اینکه میادین تربار ایجاد شده توسط شهرداری ها بیشترین حجم خرید و فروش در این ایام را به خود اختصاص خواهد داد تصریح کرد: یک تیم از بازرسان اتاق اصناف به صورت ویژه به نظارت از این میادین  و مراکز فروش مبادرت خواهد کرد.

 

فتاحی در ادامه با بیان اینکه گشته ای بازرسی از بازار در طول سال فعالیت خود را با جدیت و در راستای تنظیم بازار انجام می دهند عنوان کرد: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۰هزارو سیصد مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده است.

 

رئیس اتاق اصناف سبزوار در ادامه همچنین با بیان اینکه برخورد با متخلفین صنفی در دستور کار قرار دارد بیان کرد: بیش از ۶۵۳ مورد از بازرسی ها منجر به تشکیل پرونده و رسیدگی به شکایات مردمی شده است.

 

وی همچنین به واحدهای صنفی بابیش از سه بار تخلف اشاره کرد و ادامه داد: واحدهای صنفی با بیش از سه بار تخلف مشمول قانون پلمپ شده که این رقم برای سبزوار از ابتدای سال جاری ۴۰۹ مورد بوده است.

 

فتاحی همچنین رقم جریمه برای پرونده های تشکیل شده از ابتدای سال را بیش از ۸۳ میلیون تومان اعلام کرد.

 

انتهای پیام/