رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی گفت: امام جمعه سبزوار به زودی اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیم معادی در گفت و گو با بصیر سبزواربا بیان اینکه برای هفته آینده مشخص خواهد شد چه کسی نماز جمعه را اقامه خواهد کرد اظهارداشت: تصمیم گیری برای انتخاب امام جمعه سبزوار در دستور کار است و این موضوع به زودی به نتیجه خواهد رسید.

 

وی همچنین در خصوص برخی از بخش ها در استان مانند ششتمد جنگل که که بدون اماج جمعه هستند تصریح کرد: در حال حاضر برای اقامه نماز در هرهفته از سوی شورای سیاست گذاری یک نفر فرستاده می شود و ظیفه اقامه نماز را برعهده می گیرد،و در آینده نزدیک انتخاب امام جمعه برای این شهر ها نیز  انجام میشود.

 

معادی در ادامه با اشاره به شخصیت حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فقید سبزوار گفت: وی از روحانیون نسل اول بود که در زمان طاغوت در مبارزات شرکت کرده بود و دین خود را به انقلاب ادا کرد.

 

وی با بیان اینکه امام جمعه فقید از روحانیون فاضل بود عنوان کرد: حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی شخصیتی متعهد و عامل به اسلام بود.

 

گفتنی است حجت الاسم غلامحسین ابراهیمی از شال ۶۹ امامت جمعه سبزوار را برعهده داشت.

 

وی به علت کهولت سن و بیماری روز پنج شنبه در یکی از بیمارستان های مشهد دارفانی را وداع گفت و پیکر وی پس از تشییع در سبزوار برای تدفین در حرم مطهر رضوی به مشهد انتقال یافت و در صحن جمهوری حرم علی ابن موسی الرضا (ع) به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/