معاون آموزشی و پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت کشور کفت: بهترین الگو برای نظام خانواده الگوی زندگی حضرت محمد (ص) در بین خانواده است.

به گزارش بصیر سبزوار ،حجت الاسلام محمد صادق کفیل ظهر امروز در مراسم میلاد حضرت محمد در امامزاده شعیب سبزوار با بیان اینکه غرب سعی در همه گیر کردن فرهنگ خود در جهان است اظهارداشت: بهترین الگو برای زندگی الگوی رفتاری پیامبر است.

 

وی با اشاره به رشد زمینه های اخلاقی و اجتماعی در کشور پس از پیروزی انقلاب بیان داشت: این رشد اخلاقی باید در خانواده ها نمایان شده و سبب استحکام زندگی ها گردد.

 

کفیل در ادامه به افزایش امار طلاق در کشور اشاره کرد و افزود: مهم ترین دلایل تزلزل خانواده ها در ایران تاثیر

گرفتن از فرهنگ غرب و استفاده از فرهنگی است که هیچ ارتباطی با سبک زندگی ایرانی اسلامی ندارد.

 

وی با تاکید براینکه نماز در تقویت اراده فرزندان نقش موثری دارد ، یادآورشد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما در زمینه های اخلاقی و اجتماعی رشد داشته ولی متاسفانه در زمینه بنیان خانواده عملکرد قابل توجهی نبوده و پیوند خانواده ها متزلزل تر از گذشته شده است.

 

کفیل با اشاره به نقش موثر توجه و محبت به جوانان برای ایجاد زمینه های معنوی تصریح کرد: اکثر انسان ها از راهکار نصیحت برای ترغیب افراد به سمت معنویت استفاده می کنند حال اینکه بهترین راه برای ترغیب عمل کردن به نصایح و توجه به امور معنوی است.

 

انتهای پیام/