رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: 200میلیارد بدهی معوق دانشجویان فارغ التحصیل به به این صندوق است.

به گزارش بصیر سبزوار،ذوالفقار یزدان مهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال ۵۳ بدهی دانشجویان فارغ التحصیل به صندوق رفاه دانشجویان در حدود ۴۲۰میلیارد تومان بوده است اظهارداشت: در سال گذشته با هم افزایی با بانک مرکزی و دیگر دستگاههای مرتبط توانستیم ۲۲۰میلیارد تومان از این مبلغ را به حساب صندوق بازگردانیم.

 

وی همچنین با اشاره به افزایش مبلغ وام های پرداختی به دانشجویان نخبه قهرمانان ملی و روشندلان بیان داشت: مبلغ وام پرداختی به این دانشجویان دوبرابر دیگر دانشجویان تعیین شده است.

 

یزدان مهر در ادامه به پرداخت مبلغ ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل اشاره کرد و افزود: ودیعه مسکن در حال حاضر هفت و نیم میلیون تومان در شهرستان ها و ۱۰میلیون تومان در تهران است که این مبلغ هم برای داشجویان با معدل ۱۷ به بالا معادل۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور همچنین به مشکل تامین اعتبار تغذیه دانشجویان اشاره کرد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای این موضوع در حدود ۱۲۰۰میلیارد تومان است که ۴۷۰میلیارد آن تامین شده و درصدد هستیم تا از محل در آمد های اختصاصی مبلغ مورد نیاز را تامین کنیم.

 

وی همچنین از تاسیس ۱۱۴صندوق خیریه در دانشگاهها خبر داد و افزود: در اکثر دانشگاههای کشور دانشجویان بی بضاعتی وجود دارند که به دلیل کم بود منابع مالی قادر  به ادامه تحصیل نمی باشند؛تاسیس این صندوق ها در جهت پرداخت وام های قرض الحسنه و بلاعوض در دانشگاه ها بوده به گونه ای که با پرداخت وام های تحت عنوان وام شرافتی این مشکل را حل خواهند کرد.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه در حال حاضر صندوق به صورت صددرصدی وام ازدواج دانشجویان را پوشش می دهد ادامه داد: مبلغ این وام نیز از یک و نیم میلیون تومان به ۲میلیون تومان افزایش یافته است.

 

اتنهای پیام/