رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: متاسفنه بیش از75 هزار دانشجو در کشور وجود دارد که از خدمات خوابگاهی بی بهره هستند.

به گزارش بصیر سبزوار،ذوالفقار یزادان مهر در نشستی با مسئولان و داشجویان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با بیان اینکه  یکی از مشکلات اصلی حوزه رفاهی دانشجویان فراهم نبودن خوابگاه مورد نیاز برای دانشجویان است اظهارداشت: متاسفانه بیش از ۷۵ هزار دانشجو در سراسر کشور فاقد خوابگاه دانشجویی هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به هم افزایی و امضای تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان تصریح کرد: پس از رایزنی های متعدد این بنیاد ۱۳ خوابگاه در استان های مختلف به مساحت هرکدام ۳هزار متر مربع خواهد ساخت.

 

یزدان مهر همچنین در ادامه به دیگر مصوبات نشست با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: این بنیاد علاوه بر وام های صندوق رفاه به دانشجویان محروم هشتصد هزار تومان وام با اقساط بلند مدت پرداخت کرده و بازپرداخت آن نیز  ۲سال پس از فارغ التحصیلی آغاز خواهد شد.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین از امضای تفاهم نامه ای با مرکز درمان ناباروری در تهران خبر داد و افزود: از این پس دامشجویان نابارور به صورت رایگان معالجه و درمان خواهند شد.

 

وی ادامه داد: هزینه این درمان ۷میلیون تومان بوده که مرکز درمان ناباروری  ۳٫۵ میلیون از هزینه را به صندوق رفاه  تخفیف داده و مابقی نیز توسط صندوق پرداخت خواهد شد.

 

وی مشکل اساسی در صندوق را کاهش میزان وام شهریه عنوان کردو ادامه داد: متاسفانه این مبلغ از۱۰۰ میلیارد تومان به ۴۲ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

 

انتهای پیام/