معاون امور نهاد رهبری در دانشگاهها گفت: برای برگزاری جلسات سخنرانی در دانشگاهها باید توازن در دعوت ازمنتقدان و حامیان دولت برقرار باشد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد اسحاق مسعودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای دعوت از سخنرانان در دانشگاهها باید رعایت انصاف و توازن در حضور منتقدان و حامیان دولت برقرار شود اظهارداشت: دعوت از منتقدان در دانشگاه سبب خواهد شد تا رشد و پیشرفت سرعت بیشتری بگیرد.

 

وی با بیان اینکه در دانشگاههایی که تنها دعوت از بین حامیان دولت صورت میگرفته نهاد مخالفت خود را اعلام کرده است تصریح کرد: سفارش نهاد استفاده از تمامی افراد صاحب نظر از هردو جناح منتقد و حامی است.

 

وی با اشاره به لغو برخی سخنرانی ها در دانشگاهها در آستانه روز دانشجو ادامه داد: ممانعت از سخنرانی منتقدان در دانشگاهها مورد نظر نهاد رهبری نبوده و باید فضای یکسانی در اختیار صاحب نظران قرار گیرد.

 

مسعودی با اشاره به بستر سازی نهاد رهبری در دانشگاه برای انجام فعالیت های فرهنگی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه های سطح کشور از قبیل داشنجویان مستعد و اساتید با تجربه  از اصلی ترین راهبر دهای نهاد رهبری در ایجاد این بستر است.
وی به طراحی و تدوین سند اسلامی شدن دانشگاهها و تصویب آن در شورای فرهنگ و انقلاب اسلامی  اشاره کرد و افزود: برتانه های تدوین شده در نهاد بر اساس این سند بوده و بعد از مطابقت به دانشگاهها فرستاده خواهد شد.